Informacje

Premierzy Państw Grupy Wyszehradzkiej i guru świata innowacji na Kongresie w Warszawie

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 marca 2017, 17:51

  • 1
  • Powiększ tekst

Polski Fundusz Rozwoju organizuje w dniach 27-28 marca Kongres Innowatorów - CEE Innovators Summit z udziałem czołowych osobistości świata polityki i innowacji (m.in. Wicepremiera, Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego, Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

tytuł

Zwieńczeniem Kongresu będzie debata Premierów Państw Grupy Wyszehradzkiej, z udziałem Premier RP Beaty Szydło i podpisanie tzw. „Deklaracji Warszawskiej” – dokumentu o współpracy państw regionu przy wspieraniu innowacyjnej gospodarki.

Wśród zaproszonych gości jest także Susan Wojcicki – Prezes YouTube. W 1998 roku Susan Wojcicki wynajęła młodym chłopakom Sergeyowi Brinowi i Larry’emu Page’owi swój garaż. W tym samym garażu niedługo potem powstał Google Inc., a Susan dołączyła do firmy, wycenianej dziś przez amerykański NASDAQ na 589 mld USD, jako 16. pracownik.

Zaproszenie na Kongres przyjęła także m.in. prof. Mariana Mazzucato, autorka książki „Przedsiębiorcze Państwo”, w której wskazuje na kluczową rolę państwa w kreowaniu innowacyjności. Udział w Kongresie jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie: http://ceeinnovatorssummit.pl

Powiązane tematy

Komentarze