Informacje

źródło Twitter, Kancelaria Premiera
źródło Twitter, Kancelaria Premiera

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 Premier Szydło na międzynarodowych targach przemysłowych w Hanowerze

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 kwietnia 2017, 18:39

  • 3
  • Powiększ tekst

Od przywitania premier Beaty Szydło przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel rozpoczęła się uroczysta inauguracja międzynarodowych targów przemysłowych w Hannowerze.

Szefową polskiego rządu w Centrum Kongresowym w Hanowerze, gdzie odbywa się ceremonia otwarcia Hannover Messe 2017, przywitał także premier Dolnej Saksonii Stephan Weil.

Polska jako tegoroczny kraj partnerski targów jest współgospodarzem uroczystej inauguracji. Podczas ceremonii z udziałem szefowych rządów Polski i Niemiec zostanie m.in. pokazana multimedialna prezentacja opowiadająca o polskich dokonaniach w dziedzinie wynalazczości na przestrzeni wieków.

Po otwarciu targów Szydło i Merkel spotkają się na roboczej kolacji. Szefowe rządów mają rozmawiać m.in. o wyborach prezydenckich we Francji, kwestiach związanych z Brexitem, a także o problemie migracji.

W niedzielę we Francji obywatele głosują w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Z kolei w następną sobotę w Brukseli przywódcy 27 państw członkowskich UE spotkają się na szczycie Rady Europejskiej, by przyjąć wytyczne do negocjacji warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

Hannover Messe, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

W Hanowerze obok szefowej rządu obecni będą także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin.

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze