Informacje

źródło: Twitter, Kancelaria Premiera
źródło: Twitter, Kancelaria Premiera

POLSKA NA HANNOVER MESSE 2017 Premier: w Hanowerze chcemy pokazać Polskę młodą, odważną, która się zmienia

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 kwietnia 2017, 19:42

  • 5
  • Powiększ tekst

Na targach w Hanowerze chcemy zaprezentować Polskę młodą, Polskę odważną, Polskę, która się zmienia (...) która ma ambicję, aby równać do najlepszych - powiedziała w niedzielę premier Beata Szydło. Premier Beata Szydło wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzyła w niedzielę międzynarodowe targi przemysłowe w Hanowerze.

Przed nami 60. edycja największych na świecie targów przemysłowych Hannover Messe 2017. Polska jest dumna z tego, że została uhonorowana tytułem kraju partnerskiego tego prestiżowego wydarzenia - powiedziała szefowa rządu.

Chcemy na tych targach zaprezentować państwu Polskę, jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną, w oparciu o rozwój nowych technologii. Polskę młodą, Polskę odważną, Polskę, która się zmienia, Polskę, która ma ambicję, aby równać do najlepszych - mówiła premier Szydło.

Chcemy zaprezentować państwu to, co mamy najwartościowszego - młodych ludzi, którzy przyjechali z pomysłami, ze swoimi propozycjami, ale też firmy, który uznane są już od wielu lat i funkcjonują na rynku - wskazała premier.

Po otwarciu targów Szydło i Merkel spotkają się na roboczej kolacji. Szefowe rządów Polski i Niemiec mają rozmawiać m.in. o wyborach prezydenckich we Francji, kwestiach związanych z Brexitem, a także o problemie migracji.

Hannover Messe, które w tym roku odbędą się między 24 a 28 kwietnia, to jedne z największych targów przemysłowych na świecie.

W Hanowerze obok szefowej rządu obecni będą także wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.

W poniedziałek Szydło i Merkel wezmą udział w otwarciu polskiego stoiska na targach. Na stanowisku, które zajmie około 1,2 tys. metrów kwadratowych, zaprezentuje się 10 polskich firm.

Czytaj także: „Smart Means Poland” na tegorocznej edycji Hannover Messe

Na podst. PAP

Powiązane tematy

Komentarze