Informacje

Link 4 wprowadza nagrody dla kierowców przestrzegających przepisów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 kwietnia 2017, 12:54

  • 0
  • Powiększ tekst

Premia do 30 proc. wartości składki czeka na kierowców ubezpieczonych w Link 4, którzy zdecydują się na skorzystanie z darmowej nawigacji z modułem pozwalającym ocenić styl prowadzenia samochodu. Za płynną jazdę i przestrzeganie ograniczeń prędkości ubezpieczony może liczyć na zwrot części składki.

Z naszych doświadczeń wynika, że kierowcy używający aplikacji nawigacyjnej na smartfona wyposażonej w moduł analizujący styl jazdy, jeżdżą bezpieczniej. Dotychczas premiowaliśmy najlepszych nagrodami rzeczowymi, teraz każdy może otrzymać gratyfikację pieniężną – powiedziała Agnieszka Wrońska, prezes Link 4.

Kierowca, który zdecyduję się na skorzystanie z produktu ubezpieczyciela, otrzyma gratis nawigację NaviExpert z modułem, który będzie sprawdzał przejechany dystans, przekroczenia prędkości na terenie zabudowanym i niezabudowanym, liczbę gwałtownego przyspieszania i hamowania, średni dystans pokonany za dnia i w nocy.

Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę trzeba będzie przejechać miesięcznie minimum 200 km, w co najmniej w 5 różnych dniach, pokonując co najmniej 10 kilometrowy odcinek. Bez żadnej szkody w ciągu roku – dodała Katarzyna Wojdyła, członek zarządu towarzystwa.

Dzięki dostarczonej nawigacji kierowcy otrzymują powiadomienia ułatwiające jazdę m.in. o wypadkach czy złych warunkach na drodze. Dzięki aplikacji można zaoszczędzić na paliwie i na częściach.

Analizy przeprowadzone na wybranych trasach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie oraz na Śląsku wskazują, że osoby, które otrzymują informację zwrotną o stylu jazdy, rzadziej i w mniejszym stopniu przekraczają dozwoloną prędkość oraz płynniej przyspieszają i hamują – tłumaczy Bąkowski.

Z ogólnopolskiego badania IPSOS, przeprowadzonego w lutym tego roku wynika, że 55 proc. kierowców zgadza się na udostępnienie ubezpieczycielowi danych o swoim stylu jazdy w celu indywidualnego określenia wysokości składki na ubezpieczenie OC.

Decyzja o skorzystaniu z oferty Link 4 jest dobrowolna.

Powiązane tematy

Komentarze