Informacje

fot. Materiały promocyjne
fot. Materiały promocyjne

Powstanie serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego: Platige Image podpisało umowę z Netflixem

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 18 maja 2017, 12:37

    Aktualizacja · 18 maja 2017, 12:37

  • 0
  • Tagi: gospodarka lifestyle netflix serial seriale telewizyjne telewizja „Wiedźmin”
  • Powiększ tekst

Platige Image podpisało z Netfliksem oraz spółkami Interborough Inc. i Antimatter Inc. umowę określającą warunki współpracy stron przy produkcji filmowej opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie - podała polska spółka w komunikacie. Kurs akcji Platige Image rośnie o godz. 12.25 o 24 proc. do 50 zł.

"BDM (binding deal memorandum) określa podstawowe założenia produkcji pierwszego i kolejnych sezonów serialu o wiedźminie Geralcie. Platige Films przekaże do Netflix posiadane prawa umożliwiające wyprodukowanie serialu, jednakże Netflix nie jest zobowiązany do jego wyprodukowania, a rozpoczęcie produkcji będzie uzależnione od jego decyzji" - napisano w komunikacie.

"W przypadku rozpoczęcia produkcji pierwszego sezonu Platige Films będzie świadczył (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi Executive Producer, wykona określone efekty specjalne, a Tomasz Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów" - dodano.

W komunikacie podano również, że w umowie określone zostały gwarantowane minimalne przychody Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu, które to nie przekraczają 10 proc. przychodów grupy za rok 2016. Ostateczna wartość projektu zależeć ma jednak od uzgodnionego zakresu usług.

Platige Image zobowiązał się nie korzystać w okresie umowy wyłączności z praw do dzieł Sapkowskiego, szczególnie praw filmowych.

PAP Biznes/ as/

Komentarze