Informacje

Asseco dostarczy systemy bezzałogowe dla administracji w Nigerii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 czerwca 2017, 10:17

  • 0
  • Powiększ tekst

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za dostawę systemu bezzałogowego przeznaczonego do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych dla Ministerstwa Nauki i Technologii z nigeryjskiego stanu Lagos, podała spółka

Asseco Poland będzie odpowiedzialne za dostawę systemu przeznaczonego do wykonywania długotrwałych nalotów fotogrametrycznych, składającego się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS (Ground Control Station), sterującego dwiema platformami bezzałogowymi o maksymalnej masie startowej do 25 kg. Rozwiązanie zamówiło Ministerstwo Nauki i Technologii z nigeryjskiego stanu Lagos. Zakończenie projektu planowane jest na grudzień 2017 r. Polski system wygrał w konkurencji z firmami z całego świata - czytamy w komunikacie.

Polskie rozwiązanie będzie istotnym elementem systemu informacji geograficznej (eGIS), który jest wdrażany przez stan Lagos. Zadaniem systemu będzie pozyskiwanie zdjęć rozległego obszaru aglomeracji, które następnie zostaną przetworzone i udostępnione na geoportalu. Umożliwi on m.in. efektywniejsze planowanie rozwoju regionu i zarządzanie jego zasobami w zakresie gospodarki przestrzennej, jak również monitoring zanieczyszczeń środowiska. Portal zapewni także łatwy dostęp do informacji dla mieszkańców oraz inwestorów, podano w informacji.

Dynamiczny rozwój na rynku afrykańskim sprawił, że systemy bezzałogowe są coraz śmielej wykorzystywane do wielu działań związanych z bezpieczeństwem lub biznesem. Rząd stanu Lagos po raz pierwszy zdecydował się na wykorzystanie systemów bezzałogowych w swoim projekcie eGIS. To dla nas bardzo istotne, że zdecydował się na współpracę z nami, gdyż rozwój tych systemów jest ważnym elementem strategii Asseco. Oferujemy oprogramowanie, które może łączyć się z platformami bezzałogowymi i sensorami wielu producentów. Myślę, że właśnie ta elastyczność w komponowaniu rozwiązań, składających się z autorskiego oprogramowania Asseco GCS, dowolnej platformy oraz rejestratora obrazu, zapewniła nam sukces w Nigerii – powiedział zastępca dyrektora Pionu Administracji Publicznej, Asseco Poland Zdzisław Wiater, cytowany w komunikacie.

W ramach projektu Asseco dostarczy: dwie stacje kontroli – Asseco GCS wraz z oprogramowaniem; system do symulacji lotów Asseco USE (Universal Simulation Environment) oraz dwie platformy bezzałogowe (Tiguar), które zbuduje współpracująca ze spółką firma uAvionics. Asseco zadba także o integrację całego rozwiązania. Ponadto będzie odpowiedzialne za szkolenie operatorów i personelu obsługowego, jak również testy systemu, wskazano również.

Między innymi dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom naszego rozwiązania, zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo przy lotach nad gęsto zaludnioną powierzchnią, pokonaliśmy konkurencję z całego świata – powiedział Zdzisław Wiater. Bardzo istotne było również wsparcie ze strony Asseco Nigeria, które będzie odpowiedzialne za prace serwisowe. Ten projekt po raz kolejny pokazał nam, jak ogromny potencjał mamy, działając jako Grupa Asseco – dodał Wiater.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

(ISBnews)SzSz

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze