Informacje

PKO BP: Wartość wpłat dokonanych BLIK-iem to ponad 50 mln zł w ciągu 6 mies.

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano · 9 czerwca 2017, 14:20

  • 0
  • Tagi: BLIK finanse finanse osobiste PKO BP płatności mobilne
  • Powiększ tekst

Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo zrealizowali ponad 50 tys. transakcji BLIK-iem, wpłacając gotówkę w łącznej kwocie ponad 50 mln zł w ciągu pierwszych sześciu miesięcy dostępności tej funkcji potwierdzanych kodem BLIK, podał bank

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy dostępności funkcji wpłat gotówki potwierdzanych kodem BLIK z aplikacji IKO, klienci korzystali z niej już ponad 50 tysięcy razy, wpłacając gotówkę w łącznej kwocie ponad 50 mln zł. 40% wpłat dokonały osoby młode w wieku 19-28 lat. Klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo wpłacają gotówkę bez użycia karty do wpłatomatów najczęściej między godziną 14 a 19 (50% wszystkich wpłat), a najpopularniejszą porą jest godzina 17 (9%). 73% wpłat dokonali posiadacze telefonów z systemem Android, 23% – iOS, zaś 4% – Windows Phone - czytamy w komunikacie.

Każdy posiadacz aktywnej aplikacji IKO może wpłacić gotówkę wyłącznie za pomocą telefonu do jednego z ponad 900 samoobsługowych urządzeń PKO BP w całej Polsce. Gotówkę można w ten sposób wpłacić na swój własny rachunek lub na rachunek innego klienta PKO lub Inteligo korzystającego z aplikacji IKO. W tym drugim przypadku we wpłatomacie, oprócz kodu BLIK, należy też wpisać numer telefonu odbiorcy wpłaty.

Wśród klientów PKO Banku Polskiego stale rośnie popularność urządzeń samoobsługowych, w tym w szczególności wpłatomatów. Naturalny był dla nas zatem kolejny krok, czyli umożliwienie dokonywania wpłat gotówki „mobilnie" – bez użycia karty, szczególnie że użytkownicy IKO z niecierpliwością wyczekiwali tej funkcji. Takie nowoczesne formy kontaktu z bankiem to coś, na czym zależy zarówno nam, jak i naszym klientom – powiedziała Justyna Piątek z Centrum Bankowości Mobilnej i Internetowej w PKO BP, cytowana w komunikacie.

Według PKO BP, sieć wpłatomatów jest coraz chętniej i częściej wykorzystywana przez klientów banku i Inteligo do załatwiania codziennych spraw. Około 50% wpłat gotówki w oddziałach PKO BP wykonywanych jest za pomocą wpłatomatów – dotyczy to zarówno wpłat z użyciem karty, jak i IKO.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)SzSz

Komentarze