Informacje

Podkarpackie: Pożyczki na założenie firmy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 sierpnia 2017, 13:14

  • 3
  • Powiększ tekst

Pożyczkę w wysokości nawet 50 tys. zł mogą otrzymać osoby, które chcą założyć firmę na Podkarpaciu. Pieniądze przyznawane są na preferencyjnych warunkach. Pożyczki udziela Fundusz Pożyczkowy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (RARR)

Jak poinformowała PAP dyrektorka centrum rozwoju przedsiębiorczości w RARR Jolanta Wiśniowska, osoby, które myślą o założeniu firmy często szukają bezzwrotnych dotacji.

Zapominają natomiast, że założenie biznesu można też sfinansować pożyczką na preferencyjnych warunkach. Pożyczki takie cieszą się sporym zainteresowaniem w całej Polsce. Taki rodzaj wsparcia udzielamy również my - dodała.

Pożyczki są przeznaczone są dla każdego, kto chce rozpocząć działalność gospodarczą, w tym dla studentów, osób pracujących, bezrobotnych zarejestrowanych i niezarejestrowanych oraz nieaktywnych zawodowo.

Wiśniowska zaznaczyła, że dotacje zwykle przyznawane są osobom bezrobotnym, natomiast pożyczkę na start może dostać każdy, kto ukończył 18 lat, mieszka na Podkarpaciu i tu zamierza prowadzić biznes. "Z pożyczki na start nie mogą jedynie skorzystać osoby, które na rok przed złożeniem wniosku o pożyczkę miały zarejestrowaną działalność gospodarczą" - podkreśliła.

Dotacja może wynieść do 50 tys. zł i może być spłacana przez maksymalnie 60 miesięcy, jest też możliwość skorzystania z karencji w spłacie rat do 12 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 0,44 proc. w stosunku rocznym.

To bardzo atrakcyjna pożyczka, gdyż po rozłożeniu spłaty na pięć lat, przedsiębiorca płaci naprawdę niewielkie raty. Pożyczkę należy zabezpieczyć, najczęściej oprócz złożenia weksla in blanco zabezpieczają ją osoby fizyczne (żyranci), hipoteka lub gwarancja na rachunku bankowym - dodała.

Pożyczkę można przeznaczyć na dowolne cele: inwestycyjne, obrotowe lub inwestycyjno-obrotowe. Można ją także łączyć np. z bezzwrotną dotacją z urzędów pracy.

Projekt "Pożyczki na start" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

SzSz PAP

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze