Informacje

"Sieci Historii" już w kioskach!

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 czerwca 2013, 13:46

    Aktualizacja: 27 czerwca 2013, 09:41

  • 0
  • Powiększ tekst

20 czerwca br. ukazało się najnowsze wydanie miesięcznika „Sieci Historii”. W numerze między innymi sylwetka Henryka Sienkiewicza, druga pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny oraz postulat zbudowania w Warszawie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego.

W najnowszym wydaniu miesięcznika „Sieci Historii”, w temacie miesiąca Antoni Kamieniecki przedstawia sylwetkę Henryka Sienkiewicza, podkreślając zarówno jego warsztat, jak i profesjonalizm. Grzegorz Majchrzak pisze o drugiej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny w czerwcu 1983 roku, o strachu, jaki budziła ona we władzach komunistycznych. – Pielgrzymki Jana Pawła II do kraju stanowiły dla polskich władz problem, nawet jako „mniejsze zło”. Peerelowskie władze „gościły” go, gdyż nie miały po prostu innego wyjścia. Był dla nich zresztą gościem kłopotliwym, ze względu na nieodpowiednie – ich zdaniem oczywiście – kazania, które głosił podczas odprawianych Mszy Św. – pisze autor. Ponadto Piotr Mazurek w materiale „Pilecki na cokoły zamiast Berlinga i Moczara!” postuluje zbudowanie w Warszawie pomnika Rotmistrza Pileckiego, by każdy mógł poznać historię tej niezwykłej postaci. – Witold Pilecki bez wątpienia zasłużył na to, aby każde dziecko w Polsce, a także i poza jej granicami mogło dowiedzieć się o tym, kim był. Warto więc podjąć kolejne działania, które pomogą utrwalić tę postać w świadomości społecznej. Na pewno pomóc mógłby w tym np. pomnik Rotmistrza umiejscowiony w eksponowanym punkcie stolicy Polski – pisze Mazurek. Autor wzywa również do zerwania z propagowaniem „bohaterów” dawnego ustroju.

Wśród autorów nowego numeru miesięcznika znajdują się również m.in. Grzegorz Górny, Piotr Zaremba, Stanisław Żaryn, Milena Kindziuk, Andrzej Wroński, Agnieszka Żurek.

Miesięcznik „Sieci Historii” kolportowany jest na terenie całego kraju w klasycznym formacie, objętości 100 stron i cenie 4,90 zł. Cena magazynu z filmem dokumentalnym to 9,90 zł (w najnowszym wydaniu: „Kwatera Ł” w reżyserii Arkadiusza Gołębiewskiego).

Sieci Historii już dostępne w punktach sprzedaży!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Miesięcznik można kupić w naszym internetowym Sklepiku.pl.!

 

 

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze