Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Zamieszani w korupcyjną seks-aferę w Chinach skazani

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 17 września 2013, 12:19

    Aktualizacja: 17 września 2013, 12:22

  • 0
  • Powiększ tekst

Były szef okręgowej organizacji partyjnej w mieście Chongqing w środkowych Chinach, Lei Zhengfu, skazany w wielkiej aferze seksualno-korupcyjnej na 13 lat więzienia, pozbawienie praw politycznych na trzy lata i grzywnę, przegrał dziś apelację.

Skazano go w czerwcu za przyjęcie ponad 3 milionów juanów (500 tys. USD) łapówek od dewelopera; pieniędzy tych potrzebował, by zapłacić pewnemu biznesmanowi, który szantażował go nagraniem, przedstawiającym Zhengfu podczas seksu. Skazany nie przyznał się do winy; twierdził, że pieniądze od dewelopera były pożyczką, ale sąd nie dał temu wiary.

Afera seksualno-korupcyjna polegała na tym, że oficjeli potajemnie filmowano podczas seksu z podstawionymi kobietami, by później mogli ich szantażować deweloperzy, wymuszając korzystne dla siebie decyzje. Skandal wybuchł, gdy nagranie z Zhengfu przedostało się do internetu.

Wyroki skazujące usłyszało w tej sprawie czterech mężczyzn i dwie kobiety. Sąd w Chongqing poinformował, że odrzucone zostały apelacje wszystkich mężczyzn. Nie podano, czy odwołania składały również kobiety.

Skandal odsłonił związki seksu, pieniędzy, polityki i dwuznaczne często kontakty między deweloperami i przedstawicielami lokalnych władz. Nowe kierownictwo chińskie zapowiedziało zdecydowaną walkę z szerzącą się korupcją.

(PAP)

az/ kar/

 

 

-----------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------

Bardzo atrakcyjne gadżety portalu! Musisz je mieć!

Do nabycia TYLKO w naszym sklepie wSklepiku.pl!

Zapraszamy!

Powiązane tematy

Komentarze