Informacje

Fragment okładki najnowszego wydania wSieci.pl
Fragment okładki najnowszego wydania wSieci.pl

W nowym wydaniu tygodnika „W sieci”

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 października 2013, 17:17

    Aktualizacja: 30 października 2013, 13:52

  • 0
  • Powiększ tekst

Już od 28 października br. w sprzedaży nowy numer tygodnika młodej Polski, a wraz z nim niezwykły film Marii Dłużewskiej „Polacy” – premiera na DVD!  Obraz pracy naukowców, którzy próbują odkryć prawdę o katastrofie w Smoleńsku - film w cenie gazety.

W tygodniku także szczera rozmowa z arcybiskupem Józefem Michalikiem oraz dodatek specjalny na Wszystkich Świętych – „Watykańska fabryka świętych”.

W rozmowie z braćmi Karnowskimi arcybiskup Józef Michalik odnosi się m.in. do kierowanych w jego stronę ataków medialnych. Mówi:

to coś przykrego, zwłaszcza że to nie merytoryczna polemika, lecz najczęściej próba poniżenia. Z drugiej strony jestem trochę przyzwyczajony, od kilkudziesięciu lat słyszę, że nie wszystkim się podobam.

W specjalnym dodatku na Wszystkich Świętych – „Watykańska fabryka świętych” -  Grzegorz Górny pisze o drodze na ołtarze. Publicysta przypomina: Jan Paweł II wyniósł na ołtarze więcej osób niż którykolwiek z jego poprzedników w historii. Łącznie dokonał 488 kanonizacji i 1 367 beatyfikacji.

Także w dodatku niezwykle poruszający tekst „Z rąk ojca do Ojca”

Co można powiedzieć o chwili, w której dowiadujesz się, że twój syn jest śmiertelnie chory? Co można powiedzieć o chwili, w której skończył się świat?

– wzruszające wspomnienia rodziców śmiertelnie chorego pięciolatka.

Na łamach dodatku „wSieci Kultury” dziennikarze tygodnika radzą, co warto obejrzeć w telewizji – serial komediowy? melodramat? a może spektakl teatralny – przegląd najciekawszych propozycji nadchodzącego tygodnia.

W numerze także – jak przygotować samochód do zimy? Praktycznych porad udziela Krzysztof Mich. Zauważa: sporo Kierowców uważa, że zimę można przejeździć na oponach uniwersalnych. Można, ale czy taka jazda będzie bezpieczna?

Na czytelników czekają również stałe rubryki między innymi Mazurka i Zalewskiego, Jana Pietrzaka, Katarzyny Łaniewskiej, Doroty Łosiewicz, Łukasza Warzechy, Krzysztofa Feusette’a, oraz Wiktora Świetlika – laureata tegorocznej nagrody „Złotej Ryby”.

Nowy numer „wSieci” z filmem „Polacy” w cenie 5,90 zł, w sprzedaży już od 28 października. Tygodnik dostępny także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.