Opinie

GNIEW: Wilcze prawo frankowiczów!

Wojciech Surmacz

Wojciech Surmacz

Redaktor naczelny wGospodarce.pl i Gazety Bankowej

  • Opublikowano: 25 lutego 2015, 14:22

    Aktualizacja: 25 lutego 2015, 17:33

  • 49
  • Powiększ tekst

W dzień św. Walentego przed Pałacem Prezydenckim pod przewrotnym hasłem „Nie kocham Franka” kredytobiorcy sprzeciwiali się między innymi bankowemu bezprawiu i całkowitej bierności państwa polskiego. Poszkodowani ogłosili powstanie ogólnopolskiego ruchu społecznego „Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej okradanych przez banki działające na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej”.

Podczas tej manifestacji organizatorzy zbierali głosy pod Listem Otwartym do władz. Petycja zostanie wręczona za trzy dni (28 lutego 2015 r.) podczas ogólnopolskiej manifestacji obywateli RP, który podpisali z bankami umowy zawierające klauzule zakazane przez polskie sądy...

Więcej na ten temat tutaj: Każdy Frankowicz musi to zobaczyć!

To była zaledwie jedna z całej masy pikiet, zorganizowanych w tym roku przez coraz większą rzeszę oburzonych klientów banków, którzy mają kredyty we frankach szwajcarskich. Dzieje się tak głównie za sprawą Stowarzyszenia Pro Futuris, które współpracuje z lokalnymi fundacjami i stowarzyszeniami, stającymi w obronie interesów ludzi, którzy wpadli w pułapkę kredytów.

Coraz śmielej, także poza obrębem ogólnopolskiej działalności Pro Futuris, powstają dalsze oddolne inicjatywy, zrzeszające poszkodowanych banki. W Krakowie powstało Stowarzyszenie Kredytobiorców Hipotecznych. Jego członkowie żądają od państwa wsparcia prawnego, ograniczenia egzekucji komorniczej tylko do hipoteki oraz przewalutowania kredytów na złotówki po kursie z dnia zawarcia umowy.

Wczoraj w warszawskim Sądzie Okręgowym frankowicze pokazali przed kamerami swoje groźne oblicze. Wszystkie, polskie stacje telewizyjne w głównych wydaniach serwisów informacyjnych pokazały tłumy frankowych klientów domagających się zadośćuczynienia od Getin Banku na sali sądowej. Takich spraw (pozwów zbiorowych i indywidualnych) będzie coraz więcej, bo frankowicze są coraz bardziej świadomi swoich praw i tego w co tak naprawdę zostali nabici.

Na naszych oczach budzi się do życia ruch miliona Polaków, którzy czują się oszukani nie tylko przez banki ale też przez koalicję rządzącą, która przez ostatnie 8 lat nie kiwnęła nawet palcem w stronę frankowiczów, tylko biernie patrzyła, jak są prowadzeni na rzeź. Nie pozostaje nic innego, jak mocno trzymać kciuki za frankowiczów i pomagać im w każdy możliwy sposób.

Bo frankowiczom coraz bardziej zaciskają się na szyi rosnące raty zbójeckich kredytów hipotecznych indeksowanych kursem franka szwajcarskiego. Ci ludzie są gotowi na wszystko. Na razie walczą o godne życie w sądach ale coraz częściej wychodzą na ulicę. Za chwilę przyjdzie czas, że ten milion Polaków okaże swój gniew w demokratycznych wyborach. Najpierw w prezydenckich, a potem parlamentarnych. Frankowicze będą wiedzieli komu i jak „podziękować”.

A potem dalej się organizujcie i stawiajcie banki pod ścianą! To jest Wasz czas, Wasze wilcze prawo! Gniewajcie się!

Powiązane tematy

Komentarze