Opinie

Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, fot. YouTube
Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz, fot. YouTube

Pamiętacie „słynny” rap o dopalaczach? Raper GIS-u (tak, Główny Inspektor Sanitarny) znów rymuje

Zamiast słów

Zamiast słów

Bo obraz jest bardziej wymowny od słów.

  • Opublikowano: 23 maja 2016, 12:40

    Aktualizacja: 23 maja 2016, 12:54

  • Powiększ tekst

„Oddal, oddal to pytanie” - tak Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz zniechęcał do dopalaczy. W nowym klipie rapuje na temat szkodliwości palenia. Efekt? Podobny.

Poprzedni klip, w którym Posobkiewicz rapował, zachęcał Polaków do szczepienia się. "Tradycyjne formy powszednieją, warto czasem sięgnąć po niekonwencjonalny sposób, by podnosić świadomość" - mówił wówczas.

Filmik w którym "raper Gisu" zwraca się do palaczy znaleźć można na stronie Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakładce youtube.

"Wciąż nie każdy wie z palaczy co nałogi powodują, potem nagle jest zdziwiony gdy mu nogę amputują. Kiedy młody z fajką w zębach minę cwaniaka przybiera, nie wie że skraca swe życia, przyjdzie zawał i umiera" - rozpoczyna raper Gisu.

"Nie pal! Nie pal bardzo proszę, nie chcę Twojej szybkiej śmierci. Dymu fajek ja nie znoszę. Nie pal! Nie pal więcej brachu, bo jak palisz cały śmierdzisz, wylądujesz wcześniej w piachu" - ostrzega raper.

Edukuje, że papieros to zabójca. "Dla tych co jeszcze palą dziś nauka prosta taka - nie pal fajek, nie bądź głupi, chcesz być zdrowy - nie karm raka" - śpiewa.

Jak przestrzega, "wielu zaczyna dla szpanu, nie słucha starych, lekarza, a na koniec dymek znicza ulatuje znad cmentarza".

"Raper Gisu, leśny dziadek próbuje dotrzeć do tłumu, zwraca się zwłaszcza do młodych chcąc przemówić do rozumu - młodość, zdrowie oraz piękno z fajką się nie trzyma kupy, zapamiętaj więc ziomalu papierosy są do dupy" - dodaje.

ak/PAP

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych