Opinie

Michał Karnowski o nagrodzie dla Orbana: zatrzymał nierozsądną politykę Angeli Merkel

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 7 września 2016, 11:14

  • 2
  • Powiększ tekst

Podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy nagrodą Człowieka Roku został uhonorowany premier Węgier Viktor Orban. Zdaniem Michała Karnowskiego premier Węgier zasłużył na to wyróżnienie przede wszystkim dlatego, że skutecznie sprzeciwił się fali nielegalnej imigracji w Europie, a także pokazał, że monopol mediów lewicowo-liberalnych jest możliwy do przełamania.

– Rzeczywiście był to Człowiek Roku 2015. Wywarł wielki wpływ na myślenie w Europie, pokazał, że nie wszyscy zgadzają się na to, co proponują Niemcy – tak decyzję o przyznaniu nagrody Viktorowi Orbanowi skomentował Michał Karnowski. Jego zdaniem premier Węgier zasłużył na to wyróżnienie przede wszystkim dlatego, że skutecznie sprzeciwił się fali nielegalnej imigracji w Europie, a także pokazał, że monopol mediów lewicowo-liberalnych jest możliwy do przełamania.

Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznaje nagrodę Człowieka Roku wybitnym osobom, które swoją postawą i dokonaniami wywarły największy wpływ na bieg spraw w Europie Środkowowschodniej.

Premier Orban odbierając nagrodę stwierdził, że mógłby wymienić szereg znakomitych kandydatów do tej nagrody ze Środkowej Europy. "W czwórce wyszehradzkiej mamy wielu znakomitych kolegów, którzy mogli być ludźmi roku, ale bez wątpienia sytuacja jest taka, że ja jestem najstarszy wśród nich" - dodał. "Z wielkim szacunkiem dziękuję i przyjmuję tę nagrodę" - dodał.

"Myślę, że państwo dali tę nagrodę dla sprawy Środkowej Europy. Jestem przekonany, że sprawa, którą reprezentuję, to nic innego jak to, że narody Europy Środkowej muszą zachować swoją tożsamość; tożsamość historyczną, religijną, narodową. To nie jest stary ciuch, który teraz w nowoczesnych czasach trzeba zrzucić. Jest wręcz odwrotnie, to jest pancerz, który nas ochroni" - mówił.

"Stoimy u wrót wielkich czasów, cały nasz kontynent się przemieni. Te społeczności będą skuteczne, przetrwają, będą silne, które mają tożsamość historyczną, religijną, narodową. Ja właśnie reprezentuję i chronię to" - podkreślił Orban.

>> Zobacz również: Viktor Orban uhonorowany nagrodą Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze