Informacje

Fot. PAP/Grzegorz Momot
Fot. PAP/Grzegorz Momot

Krynica 2016: nasza relacja z Forum Ekonomicznego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 6 września 2016, 14:42

    Aktualizacja: 9 września 2016, 10:46

  • 1
  • Powiększ tekst

W Krynicy trwa XXVI Forum Ekonomiczne. Portal wGospodarce.pl zaprasza na relację z tego wydarzenia. Wpis będzie aktualizowany na bieżąco.

Jacek Karnowski podsumowuje Forum Ekonomiczne w Krynicy:

Dyrektor wykonawczy do spraw strategii PKN Orlen Andrzej Kozłowski dla "Gazety Bankowej":

LOT chce wozić więcej pasażerów. Będą nowe kierunki i nowe samoloty

Ponad 10 mln pasażerów, 16 dreamlinerów, 400 nowych pilotów, więcej niż tysiąc członków personelu pokładowego oraz rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji - zakłada nowa strategia PLL LOT do 2020 roku. Linia ma być rentowna i mieć 25 proc. udział na polskim rynku.

W 2022 roku PGNiG chce zwiększyć produkcję ze złóż w Norwegii do 2,5 mld m sześć

W 2022 roku PGNiG chce zwiększyć produkcję ze swych złóż w Norwegii do 2,5 mld m sześć. rocznie, z 0,5 mld obecnie - poinformował w czwartek w Krynicy prezes spółki Piotr Woźniak.

PKP zapowiada jednolity bilet dla wszystkich połączeń kolejowych

Jednolity bilet dla wszystkich połączeń kolejowych, nowoczesne e-drogi i komplementarny transport lotniczy - to główne cele, które stoją przed Polską, jeśli chodzi o unowocześnienie transportu – przyznali uczestnicy debaty "Perspektywy rozwoju transportu w Polsce" podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Prezes zarządu PKP S.A. Mirosław Pawłowski dla "Gazety Bankowej":

Prezes zarządu Data Techno Park Marek Girek dla "Gazety Bankowej":

Lotos chce podpisać długoterminowy kontrakt z Iranem na dostawy ropy

Jeżeli wyniki testów irańskiej ropy okażą się dobre, Lotos podpisze długoterminowy kontakt z Iranem - zapowiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wiceprezes Lotosu Marcin Jastrzębski.

Prezes Integrated Solutions Mariusz Chochołek dla "Gazety Bankowej":

Prezes GPW w Warszawie Małgorzata Zaleska dla "Gazety Bankowej":

Prezes Grupy LOTOS S.A Robert Pietryszyn dla "Gazety Bankowej":

Duża nowelizacja ustawy o VAT prawie gotowa

Kaucja przy rejestrowaniu podatników VAT, łatwiejsze wyrejestrowywanie nieaktywnych firm, skrócenie okresów rozliczeniowych - takie m.in. rozwiązania mają znaleźć się w dużej nowelizacji ustawy o VAT, dzięki której rząd chce walczyć z wyłudzaniem tego podatku. Propozycje przedstawił w Krynicy wiceminister finansów Wiesław Jasiński.

Premier Szydło: w przyszłym roku chcemy zorganizować kongres innowatorów

Pod koniec polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, czyli w czerwcu przyszłego roku, zrobimy w Warszawie pierwszy kongres innowatorów - zapowiedziała w Krynicy premier Beata Szydło.

Prezes PGE S.A. Henryk Baranowski dla "Gazety Bankowej":

Morawiecki: Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju nie powiedzie się bez realizacji programu Mieszkanie Plus

– Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju nie powiedzie się, jeżeli nie rozwiniemy na szeroką skalę przystępnego budownictwa mieszkaniowego – deklarował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas panelu dyskusyjnego na temat programu Mieszkanie Plus na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Profesor Enrico Colombatto dla "Gazety Bankowej":

Książę Michael von Lichtenstein dla "Gazety Bankowej":

Minister: kodeks budowlany jest już gotowy. Szykuje się rewolucja w prawie budowlanym

137-stronicowy kodeks budowlany jest już gotowy i zostanie przekazany do konsultacji - poinformował w Krynicy na XXVI Forum Ekonomicznym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Surmacz: tegoroczne Forum w Krynicy jest wyjątkowe

Premier Szydło: musimy stawiać na innowacyjność, kreatywność i młodość

Premier Beata Szydło podkreśliła w środę w Krynicy, że Polska musi stawiać na innowacyjność, kreatywność, naukę i młodość. Podkreśliła, że nowe technologie powinny być obecne również w tradycyjnych gałęziach przemysłu, jak np. górnictwo.

Krynica 2016: co oznacza dziś ład korporacyjny?

Za budowę ładu korporacyjnego odpowiadają nie tylko korporacje ale też właściciele a nawet uniwersytety - uznali uczestnicy panelu "Ład korporacyjny - co oznacza dziś?" podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Minister Jackiewicz: obecnego kryzysu UE może się nie da rozwiązać

Unia Europejska przeżywa najpoważniejszy kryzys w swoich dziejach, być może to kryzys, którego nie da się rozwiązać - powiedział minister skarbu Dawid Jackiewicz podczas debaty poświęconej patriotyzmowi gospodarczemu w ramach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Michał Karnowski o nagrodzie dla Orbana: zatrzymał nierozsądną politykę Angeli Merkel

Podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy nagrodą Człowieka Roku został uhonorowany premier Węgier Viktor Orban. Zdaniem Michała Karnowskiego premier Węgier zasłużył na to wyróżnienie przede wszystkim dlatego, że skutecznie sprzeciwił się fali nielegalnej imigracji w Europie, a także pokazał, że monopol mediów lewicowo-liberalnych jest możliwy do przełamania.

Jedną z dzisiejszych debat w trakcie Forum Ekonomicznego poprowadzi Wojciech Surmacz, reporter "Gazety Bankowej". Udział w debacie weźmie m.in. książę Michael von Liechtenstein.

Zgodnie z oczekiwaniami Viktor Orban otrzymał nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. "Z wielkim szacunkiem dziękuję i przyjmuję tę nagrodę" - mówił Orban, odbierając nagrodę z rąk premier Beaty Szydło.

tytuł

Czytaj więcej

W trakcie jednego z paneli Forum Ekonomicznego eksperci rozmawiali o przyszłości energetyki i różnicach w podejściu do wykorzystywania konwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii.

Przeczytajcie naszą relację z debaty: Surowce generują podziały, przy OZE współpraca jest naturalna

Dawid Jackiewicz w Krynicy: spółka akcyjna w miejsce MSP

Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa, zapowiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że agencja, która powstanie w miejsce Ministerstwa Skarbu Państwa, będzie prawdopodobnie miała status spółki akcyjnej.

Prezes PKP Cargo: polska kolej ma świetlaną przyszłość

"TIR-y na tory" - mówi prezes PKP Cargo Maciej Libiszewski. I przedstawia plan.

Forum w Krynicy: w niepewnej gospodarce ważna elastyczność, innowacje i dobre regulacje

Morawiecki w Krynicy: odzyskanie choć 20 proc. z luki w VAT pomoże budżetowi i gospodarce

Odzyskanie chociaż 20 proc. szacowanej luki w podatku VAT będzie bardzo pozytywnym wsparciem dla realizacji budżetu i pozytywnym impulsem gospodarczym - ocenił w Krynicy wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

tytuł

W Krynicy rozmowy premier Szydło z Grupą Wyszehradzką i premierem Ukrainy

W Krynicy odbywa się spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy mają omówić stanowisko przed spotkaniem przywódców unijnych w Bratysławie. Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier spotkają się też z szefem ukraińskiego rządu Wołodymyrem Hrojsmanem.

Morawiecki za repolonizacją banków, ale transakcje muszą być rynkowe

Generalnie wypowiadam się na ten temat bardzo pozytywnie, ale transakcje muszą być oparte o parametry rynkowe - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w Krynicy, pytany przez dziennikarzy o polonizację banków.

Rząd tworzy Polską Agencję Handlu i Inwestycji

Rząd powoła Polską Agencję Handlu i Inwestycji (PAHiI) z budżetem wsparcia eksportu w wysokości 100 mln zł w 2017 r. - przekazali we wtorek w Krynicy szefowie resortu rozwoju i PFR. Agencja ma powstać na bazie PAIiIZ i być elementem nowego modelu promocji inwestycji zagranicznych.

tytuł

Morawiecki: popieram zakaz handlu w niedzielę

– Popieram wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę, dzięki temu dołączymy do krajów, które uważają "życie rodzinne za wartość społeczną" - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Viktor Orban człowiekiem roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy? Wszystko na to wskazuje

Ta informacja nie ma jeszcze statusu oficjalnej, ale wszystko wskazuje na to, że nagrodę pt. Człowiek Roku na Forum Ekonomicznym w Krynicy odbierze premier Węgier Viktor Orban.

Morawiecki: w 2017 roku możliwe „dostosowanie” podatków bankowego i handlowego

Możliwa jest zmiana co do charakteru podatków bankowego i handlowego w 2017 r. - ocenił wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki w Krynicy. Dodał, że nie polegałaby ona ani na ich zaostrzeniu, ani na poluzowaniu, lecz na "dostosowaniu".

Morawiecki w Krynicy: nie spekuluję na temat ratingu Moody’s

Nie spekuluję na temat tego, czy ten rating będzie obniżony, czy nie; rating już był obniżony i nie było jakichś bardzo zauważalnych konsekwencji - powiedział wicepremier, szef MR Mateusz Morawiecki dziennikarzom w Krynicy, pytany o ewentualną obniżkę ratingu Polski przez agencję Moody's.

Relacja jest aktualizowana na bieżąco

Powiązane tematy

Komentarze