Opinie

www.sxc.hu
www.sxc.hu

20 milionów złotych na kampanię promującą polskie marki

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 października 2013, 16:30

    Aktualizacja: 15 października 2013, 12:12

  • 2
  • Powiększ tekst

Ponad 20 mln zł będzie kosztowała kampania promująca polskie marki "Made in Poland"- poinformował wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Akcja ma zachęcić zagranicznych inwestorów do nawiązywania współpracy biznesowej z polskimi firmami.

"Made in Poland", czyli "Wyprodukowane w Polsce", to hasło promujące nową kampanię informacyjno-promocyjną Ministerstwa Gospodarki. Resort będzie zachęcać inwestorów w Czechach, Niemczech, na Ukrainie oraz w Chinach i Rosji do nawiązywania współpracy biznesowej z polskimi firmami.

"Dzisiaj z całą mocą uruchamiamy akcję czas polskiej marki. To będzie bardzo silne, skoordynowane działanie, nie tylko adresowane do samych przedsiębiorców czy do naszych partnerów handlowych" - powiedział dziennikarzom w poniedziałek wicepremier Piechociński. Podkreślił, że głównym celem kampanii "Made in Poland" jest wzmocnienie wizerunku Polski wśród zagranicznych inwestorów.

"Chcemy akcentować naszą obecność na rynku czeskim, niemieckim, ukraińskim, chińskim i rosyjskim m.in. poprzez reklamę w prasie, internecie, a także działania PR" - powiedział. Piechociński zaznaczył, że mamy w Polsce wybitnych menedżerów, inżynierów, naukowców i innych specjalistów z wielu dziedzin, którzy przyczyniają się do sukcesów Polski na świecie. "Dzięki ich pracy i wysiłkowi polskie osiągnięcia są coraz bardzie zauważalne na arenie międzynarodowej, a Polska jest cenionym partnerem biznesowym" - podkreślił.

Wskazał, że w kampanii pokazywane są te branże, które w ostatnich latach stały się strategiczne dla naszej gospodarki i które rywalizują bez żadnych kompleksów na światowych i europejskich rynkach. "Będziemy je w sposób szczególny pokazywać na rynkach nowych, tak aby polscy przedsiębiorcy - szczególnie ci mali i średni - w ramach tej akcji znaleźli swoją szansę, potrafili znaleźć partnera" - powiedział Piechociński. W jego ocenie Polska ma coraz lepiej przygotowanego przedsiębiorcę, który może wejść na międzynarodowe rynki.

Wicepremier przypomniał, że resort gospodarki wytypował 15 branż o szczególnym potencjale eksportowym. "Naszą propozycję wsparcia kierujemy głównie do producentów stolarki okiennej i drzwiowej, mebli, jachtów i łodzi rekreacyjnych, kosmetyków, biżuterii, przedstawicieli przemysłu budowlanego, biotechnologicznego, farmaceutycznego czy wytwórców polskiej żywności" - wymienił.

Dodał, że koszt kampanii "Made in Poland" to ok. 20 mln zł. "Z różnych źródeł chcemy wydatkować. To jest cały szereg spotkań, targów, ekspozycji" - powiedział. "Liczymy, że poprzez kampanię informacja o polskich markach dotrze do zagranicznych inwestorów i pokaże zalety produktów naszej gospodarki. Chcemy, aby oceniano nasz kraj jako kraj prężnie rozwijający się gospodarczo" - zaznaczyła wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Działania informacyjno-promocyjne prowadzone będą w oparciu o reklamę w zagranicznych mediach. Powstanie też raport "Polskie firmy i produkty", który będzie opisywał zarówno makroekonomiczną sytuację polskiej gospodarki, jak i szczegółowo obrazował poszczególne branże. Ponadto we wszystkich pięciu krajach odbędą się fora gospodarcze z udziałem przedstawicieli świata biznesu i polityki.

Kampania Ministerstwa Gospodarki "Made in Poland" jest finansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, zaplanowanego na lata 2007-2013.

(PAP)

aop/ pad/ jra/

 

 

-------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------

TYLKO U NAS , wSklepiku.pl, możesz kupić najgorętszy gadżet sezonu!

Kubek lemingowy wPolityce.pl!

Idealny dla wszystkich miłośników lemingozy! Kubek o głębokim wnętrzu.

Musisz go mieć!

Kubek lemingowy wPolityce.pl

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze