Opinie

Fot.sxc.hu
Fot.sxc.hu

Debilizmy unijnych urzędników. Bardzo was proszę odpier... się od mojej wolności

zz zz

  • Opublikowano: 28 października 2013, 11:13

    Aktualizacja: 30 października 2013, 11:18

  • 20
  • Powiększ tekst

Podobno istnieją granice głupoty. Eurobiurokraci udowodnili, że nie, a absurd to główna idea ich działania.

Jak podała dziś "Wirtualna Polska" już za rok nie będzie można kupić na terenie Unii Europejskiej odkurzaczy o mocy większej niż 1700 W. Trzy lata później maksymalna moc urządzeń zostanie zredukowana do 900 W.

Czegoś takiego to nawet w najgorszych czasach socjalizmu w Polsce nikt nie odważył się zaproponować. Tymczasem w tego typu pomysłach nie widzą niczego głupiego i absurdalnego urzędnicy w Brukseli. Chętnie bym poznał z imienia i nazwiska tego urzędnika, który wpadł na taki genialny pomysł i zadał jemu kilka pytań.

Z drugiej strony tego rodzaju pomysły niepokoją, bo pokazują totalistyczne zapędy europejskiej biurokracji. Urzędnicy europejscy bezkrytycznie lansują pomysły, które naruszają moje i wasze podstawowe prawa człowieka, ingerują w moją i waszą wolność, a politycy jak dzieci klepią te głupie idee jako wiążące prawo, zamiast nas bronić.

Unia zamiast być krajem wolnym staje się przeregulowanym. Jeśli dalej takie tempo będzie mieć miejsce, to w zakresie wolności w przyszłości mogą nas prześcignąć takie kraje jak Iran, Arabia Saudyjska czy nie wspominając już o Chinach. Absurdy winny mieć swój koniec.

Im więcej szkodliwego prawa będzie obowiązywać, tym gorzej dla naszego codziennego życia. Przeregulowanie i debilne regulacje prawne w efekcie ograniczają naszą konkurencyjność i efektywność. Bruksela robi wszystko, aby w przyszłości Unia Europejska stała się słaba, a nawet bezbronna.

Trzeba powiedzieć "stop" mentalności komunizującącej, faszyzującej i totalnej. Siła jest w wolności, różnorodności,  a nie w łańcuchach i kagańcach. Dosłownie i w przenośni.

Jacek Strzelecki

 

 

---------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------

Koniecznie zajrzyj do naszego sklepu wSklepiku.pl!

Znajdziesz tam mnóstwo ciekawych książek w bardzo atrakcyjnych cenach!

Zapraszamy!

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze