Zbigniew Stonoga walczy z systemem III RP: "Przed wyborami sejmowymi ujawnię kwity – kto z polityków wziął łapówkę i ile"

opublikowano: 8 kwietnia 2014 roku, 12:32 | autor: Arkady Saulski | kategorie: Ludzie | tagi: afera, gospodarka, korupcja, urząd skarbowy
fot. Zbigniew Stonoga
fot. Zbigniew Stonoga

Wypowiedział wojnę całemu aparatowi urzędniczo-skarbowemu III RP. Siedział bez wyroku w więzieniu, był dysydentem w rzekomo wolnym kraju. Teraz walczy z bezprawiem skarbówki - Zbigniew Stonoga nie poddaje się. I w wywiadzie dla wGospodarce.pl mówi co będzie dalej.

Arkady Saulski: Znany jest pan przede wszystkim z tego, że wywiesił transparenty na budynku Pana firmy w Warszawie, ale walka, którą Pan toczy, trwa od lat. Od czego się to wszystko zaczęło?

Zbigniew Stonoga: Cały dramat wiąże się z pieniędzmi – pieniędzmi powiązanymi ze światem biznesu i polityki. W roku 2002 zostałem umocowany do windykacji dłużników Koloseum albowiem Skarb Państwa udzielał rozlicznych gwarancji na działalność operacyjną konsorcjum finansowo-inwestycyjnego Koloseum Józefa Jędrucha. Byłem przekonany, że otrzymam materiały źródłowe wskazujące, że ktoś coś w Koloseum kupił i za to nie zapłacił, to będą obrazowały faktury, więc pójdę do sądu, zyskam nakaz zapłaty z którym pójdę do komornika i będę w ten sposób windykował ludzi związanych z biznesem. Okazało się, że Józef Jędruch, który miał okraść Skarb Państwa na 300 mln nowych polskich złotych „podzielił się” tymi pieniędzmi z rozlicznymi politykami zajmującymi w tamtym czasie liczne kluczowe stanowiska w państwie tytułem przedpłaty, zaliczki, zadatku, nie wiadomo na co i za co. Dowodem iż takie rzeczy istniały były odcinki zrealizowanych czeków gotówkowych, więc nie były to dokumenty kasowe, przelewy, tylko, jak mówię – czeki gotówkowe. A te czeki poszczególni politycy realizowali fizycznie w okienku bankowym. W ciągu dwóch miesięcy windykowałem kwotę 171 mln złotych i chwilę po tym zdarzeniu zostałem wysłany na placówkę do Niemiec. Kiedy wyjeżdżałem z Polski nie byłem osobą co do której wydano postanowienia postawienia zarzutów. Nie wiedziałem, że jakakolwiek prokuratura chciała mnie wzywać.

Kiedy Pan się dowiedział, że jest wyjęty spod prawa?

Kiedy siedziałem sobie przed komputerem i oglądałem wiadomości z Polski. Okazało się, że Zbigniew Stonoga to groźny przestępca poszukiwany listem gończym. Złodziej, bandyta, pedofil z Dworca Centralnego – naprawdę, takie zarzuty wobec mnie padały – i że jestem poszukiwany listem gończym, bo policja w Polsce nie może mnie namierzyć, choć Bóg mi świadkiem – ja się przecież nigdzie nie ukrywałem, nie byłem przestępcą.

Chciał Pan to wyjaśnić?

Tak – od razu wsiadłem do samolotu, przyleciałem do Polski i od razu udałem się do sądu, który rzekomo miał mnie poszukiwać za oszustwa. I trafiłem do aresztu, w którym spędziłem dwa lata i cztery miesiące. W trakcie pobytu w areszcie sprawa po sprawie – wszystko wobec mnie umorzono – nie było dowodów, znamion czynu zabronionego. Ja to akurat wiedziałem – zostałem zatrzymany bez powodu. I kiedy to wszystko się skończyło nagle pojawił się problem – jak Stonodze ustawowo umocować te dwa lata pozbawienia wolności? Ktoś wpadł na pomysł, że niby nie spłaciłem karty kredytowej, którą miałem w czasie zatrzymania – 19 tys. złotych i za ten czyn dowalono mi karę – 3 i pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności a w wyroku zastosowano przepisy artykułu 64 czyli przepisy dla recydywistów, mimo, iż nigdy wcześniej nie odbywałem kary ani nawet nie toczyło się wobec mnie jakiekolwiek postępowanie.

Czyli został Pan skazany za to, że posiadał Pan wiedzę o pewnych kryminalnych działaniach znanych polityków?

Z więzienia zacząłem stosować podobne praktyki jak stosuję teraz – a więc skrajny brak kultury osobistej i chamstwa w wyrazistym przekazie do społeczeństwa. Udało się doprowadzić do tego, że prokurator generalny 26 marca 2006 roku wniósł kasację na moją korzyść a 25 lipca tego samego roku Sąd Najwyższy uznał tę kasację za uzasadnioną. Sąd Najwyższy był po wydaniu wyroku zobligowany do natychmiastowego zwolnienia mnie z więzienia, ale „zapomniał” przez pół roku wysłać nakazu zwolnienia do tego więzienia już po wydaniu wyroku. A więc siedziałem jeszcze pół roku bez jakiegokolwiek aktu prawnego umożliwiającego pozbawienie mnie wolności. Potem zostałem ponownie zatrudniony w strukturach Sejmu Rzeczpospolitej i zrehabilitowany z trybuny sejmowej – można to znaleźć w internecie.

Ale zajął się Pan ostatecznie już tylko biznesem?

Tak, od 2008 roku już się wyłączyłem z polityki. Handlowałem samochodami, byłem dilerem samochodowym – aut używanych.

I wtedy zaczęła się ostatnia sprawa.

Owszem – kupiłem nieruchomość. Podkreślam – nieruchomość, nie przedsiębiorstwo ani firmę, tylko nieruchomość w Zamościu – tam stał salon samochodowy. Kupiłem tę nieruchomość płacą podatek VAT i prawo pozwalało bym po zakupie zwrócił się z wnioskiem o zwrot VAT. A ja chciałem też być dilerem Fiata (bo wcześniej tam był właśnie diler Fiat) więc firma Fiat Auto Poland powiedziała mi „dobrze, ale pod warunkiem, że pan spłaci długi poprzedniego właściciela, bo inaczej nie możemy Panu pozwolić na tę działalność”.

To poprzednia firma, która miała nieruchomość? Była źle zarządzana i Pana działanie miało ocalić i firmę i miejsca pracy?

Tak – w związku z tym podpisałem porozumienie, spłaciłem ponad dwa miliony złotych długu firmy. I wziąłem się za dilerkę. Kiedy doszło do weryfikacji zasadności zwrotu to Urząd skarbowy uznał, że skoro ja spłaciłem długi poprzedniej firmy to również nie nabyłem nieruchomości tylko zorganizowaną część przedsiębiorstwa i stawka jaką powinien być objęty akt notarialny powinna wynosić „zwolniony” a nie „23 proc.”. W związku z tym pieniądze poszłyby na konto Urzędu Skarbowego to powiedziałem – ok., nie zwracajcie mi tych pieniędzy w trybie ustawowym, ale proszę mi zwrócić nadpłatę nienależną Waszemu dłużnikowi.

Ale to tylko doprowadziło do utrudnienia sytuacji – teraz Urząd Skarbowy nic nie odpowiedział.

Nic. Do dziś nie mam żadnej decyzji, opinii. Ja nie mam żadnego narzędzia z którym mógłbym pójść do sądu. W międzyczasie spotkało mnie wiele jak na jedną osobę „przypadków” – a to komornik rozebrał mi wiatę, a to stało się coś innego. Cała akcja, którą teraz rozpocząłem, z Audi oklejonym napisem „Pierydolę fiskusa”, ma na celu zwrócenie uwagi na mój dramat – media nie są nim zainteresowane, ignorują ten temat, uważają, że tak nie było – z moją przeszłością, nielegalnym więzieniem i 114 uniewinnieniami, więc kupiłem Audi, nakleiłem te naklejki i robię burzę.

Ale co dalej?

Po prostu przed wyborami sejmowymi ujawnię kwity – kto z polityki wziął łapówkę od Jędrucha i ile, i przekażę komu trzeba. Plus przekażę premierowi na wzmocnienie obronności państwa czołg Rudy 103, w ładnym, niebieskim kolorze, bo państwo widać bez okradania obywateli samo się nie utrzyma.

Nie mając żadnej decyzji Urzędu Skarbowego jest Pan pozbawiony możliwości działania. Rozumiem, że nawet negatywna decyzja by Pana zadowoliła?

Tak! Oczywiście! Każda decyzja – pozytywna, negatywna, każda umożliwia mi dalsze prawne działanie. Musiałem zwalniać pracowników, sprzedać firmę. Załóżmy nawet taką hipotezę, że Stonoga chciał wyłudzić VAT, to z taką oprawą medialną jaką zrobił Stonoga powinien od dawna siedzieć w pudle.

Co chciałby Pan powiedzieć tym, którzy doprowadzili do tej sytuacji, gdyby ich Pan spotkał?

Powiedziałbym im krótko: Ja wam skurwysyny nie odpuszczę.

Rozmawiał Arkady Saulski.

Komentarze na temat artykułu

Gość 24 listopada 2014 roku
10:16

Panie Zbyszku, jest Pan wielki, i duże ukłony, ale to jest Panie Zbyszku walka z wiatrakami , i jeżeli nie będzie rewolucji, to nic i nikt nic nie zrobi.Proszę pana, ukarano Pana niewinnie więzieniem za niby oszustwo urzędu skarbowego, a wyobraża Pan sobie , co się dzieje w Prokuraturach , w Sądach do dnia dzisiejszego ? Prawdziwi przestępcy i najgorsi, to właśnie sądy i prokuratury, ponieważ świadomie łamią prawo i nikt im nic nie może zrobić i tak jest w Pańskim przypadku i rączka ręke myje, Boże gdzie my żyjemy .Mnie również zamknięto na 3.5 roku bo gnoja trochę postraszyłem i było to ewidentne tylko zastraszenie ale prokuraturze było mało i z tego zrobili usiłowanie wymuszenia i areszt. Pisałem pisma , zażalenia , prośby do najwyższych Instytucji, i przedstawiałem prawdziwe fakty, i tyle wygr.Caałem , ż za pisanie mścili się na mnie i tyle wygrałem, i tak samo pan wygra panie Zbysiu. Zyczę panu z całego serca, powodzenia i niech pan na siebie bardzo uważa i niech pan nie żałuje pieniędzy w zabezpieczenie dla siebie i najbliższych.Ja panu napiszę szczerze, ja jestem człowiekiem bardzo wierzącym i cały czas modlę się do boga o wojnę, żeby ta ludzkość znikneła z powierzchni ziemi, bo sam pan zobacz co dzieje się na świecie i jacy ludzie są i tylko słyszy się morderstwa, gwałty, pedofilia, i jeden człowiek drugiego w łyżce wody by utopił.Cała polska jest zalana oszustami, i nic się nie liczy tylko pogoń za pieniędzmi. pozdrawiam

Gość 11 listopada 2014 roku
15:27

czy to nie jest zwykły złodziej i przekręciaż ?? Coś mi się o uszy obiło. Wielu już takich było.

Gość 9 listopada 2014 roku
4:08

Ten policjant sokolowski to jakis podejrzany typek. Nie dosc ze nie placi rachunkow to jeszcze straszy pozadnych obywateli, taka menda.

to już było... 30 października 2014 roku
15:34

Pan Stonoga lubi robić szum i zamęt wokół siebie. Obiecuje już od pół roku filmy, kwity, oświadczenia i.....uchodzi powietrze z balonika. Cała para w gwizdek panie Zbigniewie-niestety.

Gość 29 października 2014 roku
9:12

Brawo dla Pana Stonogi! Widac, że znajomość prawa może pomóc. Oby tak dalej! <a target='_blank' href="http://zbigniew-stonoga.pl/">zbigniew-stonoga.pl</a>

Gość 16 października 2014 roku
16:36

Brudne „ Lapy „ mgr.adwokat i Bronislawy B ! http://www.bolec.info/index.php?op=forum&forum=9&act=showtopic&topic=75706&strona=24 Witam. 3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu : Bronislawa B. w obecnosci mgr.adw. Anny Alianowicz „ KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA” Zgorzelecka 46 59-700 Bolesławiec woj. dolnośląskie telefon: +48 75 7322276 skladala propozycje „ Korupcyjna „ Bieglej sadowej Ofman Lilia ” . Biuro usług budowlanych. wycena nieruchomości zanizenia wartosci domu 59-700 Trzebien Ul. Kolejowa 7. W pierwsyzm przypadku sie nie udalo Bronislawie B. W drugim jak Panstwo widza : http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA http://ocenyfirm.com/biz/karpinski-jerzy-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-kon-bud-jerzy-karpinski-jelenia-gora,220675 http://parezja.pl/nieuczciwy-biegly-jeleniej-gory/ http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac http://www.nj24.pl/article/niepokonani-rosna-w-sile# Reka sprawiedliwosci dopadnie Bronislawe B. pseldo bieglego Jerzego Karpinskiego z Jeleniej Gory i mgr. adw. Anny Aljanowicz „ KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA” Walczylem z korupcja Cale zycie i tym razem nie odpuszcze.

blumenalle 16 października 2014 roku
16:28

Brudne „ Lapy „ mgr.adwokat i Bronislawy B ! http://www.bolec.info/index.php?op=forum&forum=9&act=showtopic&topic=75706&strona=24 Witam. 3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu : Bronislawa B. w obecnosci mgr.adw. Anny Alianowicz „ KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA” Zgorzelecka 46 59-700 Bolesławiec woj. dolnośląskie telefon: +48 75 7322276 skladala propozycje „ Korupcyjna „ Bieglej sadowej Ofman Lilia ” . Biuro usług budowlanych. wycena nieruchomości zanizenia wartosci domu 59-700 Trzebien Ul. Kolejowa 7. W pierwsyzm przypadku sie nie udalo Bronislawie B. W drugim jak Panstwo widza : http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA http://ocenyfirm.com/biz/karpinski-jerzy-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-kon-bud-jerzy-karpinski-jelenia-gora,220675 http://parezja.pl/nieuczciwy-biegly-jeleniej-gory/ http://www.nj24.pl/article/biegly-nie-musi-nic-ogladac http://www.nj24.pl/article/niepokonani-rosna-w-sile# Reka sprawiedliwosci dopadnie Bronislawe B. pseldo bieglego Jerzego Karpinskiego z Jeleniej Gory i mgr. adw. Anny Aljanowicz „ KANCELARIA ADWOKACKA. ALJANOWICZ ANNA” Walczylem z korupcja Cale zycie i tym razem nie odpuszcze.

Gość 13 sierpnia 2014 roku
11:09

Witam, czy nie lepiej aby stworzyć kopie dokumentów które Pan posiada i przekazać je do kilku rąk dla bezpieczeństwa? Może się okazać, że Pan Stonoga skończy jak Pan Petelicki. http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Petelicki Czy ktoś wierzy, że tak doświadoczony, silny charakter jak Pan generał Petelicki popełnił samobójstwo?

Anty System 28 czerwca 2014 roku
11:43

na YT można poznać historię p. Stonogi: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HcQkAQOQQCA

Gość 13 maja 2014 roku
15:22

Dobrze niech pan dalej uswiadami ludzi !!!!

Gość 17 kwietnia 2014 roku
1:51

RICO, tobie rudy zdrajca już nie pomoże. Razem będziecie dyndać na latarni.

RICO 13 kwietnia 2014 roku
16:19

KNP i Korwin to oszołomy, Korwin wyzuwa i obraża ludzi a poglądy ma z wysypiska śmieci

Gość 11 kwietnia 2014 roku
18:52

Do kaja: KNP wejdzie teraz do parlamentu EU a później sejmu płatny klakierze Magdalenki... Zrozumiano towarzyszu?

kaja 11 kwietnia 2014 roku
12:29

Brawo Panie Stonoga!! Jesteśmy z Panem. Kiedy w końcu wyjdziemy wszyscy na ulice??? Jedyną nadzieją na dziś jest dla nas PIS. JKM od 20 lat nawet nie wszedł do sejmu. Za mały potencjał polityczny z 2% poparcia. Szkoda głosu.

Gość 11 kwietnia 2014 roku
0:48

Naczelnik-uzurpator Związku Legionistów Polskich ukradł buławę marszałka Rydza Śmigłego z Jasnej Góry. Został skazany na dwa lata. Po roku został zwolniony przez Kwaśniewskiego pod warunkiem oodania buławy. Buławy nie oddał - do dzisiaj reszty wyroku nie odsiedział. Działalność tego człowieka to czysty zabór mienia legionowego i niszczenie wszystkiego. Jak widać niewinnych się wsadza a winnych wypuszcza. Do dzisiaj jest naczelnikiem pomimo tego że statut zabrania pełnienia tej funkcji przez osoby karane.

Gość 10 kwietnia 2014 roku
21:09

JEŻELI TEN ARTYKUŁ NIE JEST MANIPULACJĄ, TO TEN WPIS NIE ZOSTANIE USUNIĘTY: WSZYSTKIE OSOBY POKRZYWDZONE PRZEZ ZBIGNIEWA STONOGĘ POWINNY KIEROWAĆ ZAWIADOMIENIA O JEGO PRZESTĘPSTWACH DO PROKURATURY REJONOWEJ WARSZAWA OCHOTA LUB WARSZAWA ŻOLIBORZ. TO MIĘDZY INNYMI W TYCH PROKURATURACH PROWADZONE SĄ POSTĘPOWANIA PRZECIWKO TEMU PRZESTĘPCY.

Gość 10 kwietnia 2014 roku
19:45

Korwin-Mikke to psychol i oszołom. Gdyby nie strach przed dożywociem, to najchętniej pozobijałby wszystkich, którzy mają inne zdanie niż on

Gość 10 kwietnia 2014 roku
17:18

Takiego człowieka w Polsce trzeba , 3mam za Pana kciuki i zrobi Pan taką burze żeby im się żyć odechciało a wszystkich tych co sa temu winni , wsadzić do pudła ... DASZ RADE !!!!!

KNP ostatnia nadzieja 10 kwietnia 2014 roku
10:05

Janusz Korwin Mikke i Kongres Nowej Prawicy są jedyną nadzieją na poprawę.

Gość 10 kwietnia 2014 roku
2:10

gra sie toczy między syjonistami a Chabadem http://www.chabad-mafia.com/

Gość 10 kwietnia 2014 roku
0:10

Pierdylicie farmazony. Ktoś kto trochę miał do czynienia z aparatem skarbowym w tym państwie wie, że pracują tam ludzie, którzy powinni być skazani na wieloletnie więzienia. I tyle w tej kwestii !

Gość 9 kwietnia 2014 roku
23:36

Nie popuszczać skurwysynom A MURY RUNĄ RUNĄ RUNĄ!!!!

BRAWO 9 kwietnia 2014 roku
21:34

Znając życie i ten kraj jeśli Pan to ujawni wydarzy się "nieszczęśliwy wypadek" lub dowody nie zostaną uznane za wiarygodne lub jednoznaczne. Broń Boże od tego. Życzę Panu powodzenia i w pełni popieram Pańskie działania. Zalecam wynajęcie prywatnej ochrony bo nic nie wiadomo.

Gość 9 kwietnia 2014 roku
20:27

to są kwity http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wladze-wroclawia-sprzedaja-zydom-dzialke-1-wartosci-2014-04

Karakoram 9 kwietnia 2014 roku
18:37

Ja na miejscu tego Pana - o ile nie blefuje i naprawdę posiada jakieś "grube" kwity - zadbał o to, by one się opublikowały skutecznie nawet w wypadku jego śmierci. I oczywiście o takim zabezpieczeniu powinien trąbić na lewo i prawo, by się dowiedział każdy, który powinien. A dodatkowo nagrywałbym na jego miejscu wszystkie rozmowy telefoniczne i nie tylko telefoniczne - chodziłbym po prostu z podsłuchem na okrągło.

Gość 9 kwietnia 2014 roku
17:57

Lewica to PO-PiS SLD-Palikot i PSL

Ireneusz Majewski 9 kwietnia 2014 roku
15:36

To jest komentarz mojej kuzynki po przeczytaniu wywiadu ze Sto nogą "Jestem absolutnie wstrzasnieta tym artykulem. Moja mama powiedziala mi o tym. Nie moge sie pozbierac. Ta potworna kanalia zrobila tyle krzywd ludziom. Chyba napisze list do angory , anonimowo.  Dlaczego Bog nic nie robi !!!! Nie moge zebrac mysli."

Gość 9 kwietnia 2014 roku
15:22

Czuje że Pan Zbigniew niedługo popełni samobójstwo albo będzie miał wypadek

Kos 9 kwietnia 2014 roku
14:09

Ja także bede jezdzil autem oklejonym hasłem przeciw oszustom w rzadzie..!

Gość 9 kwietnia 2014 roku
14:03

Panie Zbigniewie. Z tego co wiem, nie jest Pan odpowiednią osobą do kreowania siebie na wielce sprawiedliwego i uczciwego człowieka. Dlaczego? Chociażby dlatego, że okrada Pan ludzi i w związku z tym miał Pan ponad 90 rozpraw wyłącznie z tytułu oszustw na tle finansowym!! A i tak nie wszyscy poszkodowani reagowali w ten sposób. Ta ogromna liczba mówi sama za siebie, a jednocześnie przeraża, bo tacy ludzie są bezkarni. Najpierw proszę popracować nad własnym kręgosłupem moralnym.

Gość 9 kwietnia 2014 roku
11:47

Słuchajcie pochodzę z Zamościa i z tego co się tam mówi, to kwestia salonu Fiata wcale nie była taka jednoznaczna. Nie wiem, czy to tego gościa dotyczyło, czy nie - nie bedę rozstrzygał, ale doszło tam do ogromnego wyłudzania VAt-u. Popieram gościa w tej walce i mu kibicuję! Ale jeżeli to jego to dotyczyło w Zamościu, to wcale nie jest to jednoznaczne...

AdamW 9 kwietnia 2014 roku
10:08

Umieściłem na swojej stronie http://prawonalewo.pl Pana film ze swoim komentarzem. Ja również nie odpuszczę skurwysynom BIERUTOWCOM!! i STALINISTOM!!

Gość 9 kwietnia 2014 roku
1:25

Marzę o tym dniu kiedy wszyscy wyjdą na ulice i powieszą te skurwy*syństwo. Donald nie ciesz się.

Gość 8 kwietnia 2014 roku
23:54

REFERAT BERMANA, Sekretarza Stanu Rady Ministrów i Członka Biura Politycznego PPR, Członka Tymczasowego Rządu Jedności Narodowej oraz Sekretarza Poalej-Syjon, wygłoszony w kwietniu 1946 r. na posiedzeniu egzekutywy Komitetu Żydowskiego. Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i roztoczenie nad nim swojej kontroli. Nie pchając się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie. Wytwarzać i szerzyć pośród społeczeństwa polskiego opinie i utwierdzać go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli. Celem urobienia opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami: prasą, filmem i radiem. W wojsku obsadzić stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzić się w gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzeniu ich żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu i Przemysłu oraz Handlu Zagranicznego i Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale przemysłowe, banki państwowe, centrale handlowe, spółdzielczość. W ramach inicjatywy prywatnej w okresie przejściowym utrzymać silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków lecz wszystkim kierować. Osiedlanie się żydów powinno być przeprowadzane z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem należy osiadać w większych skupiskach, jak Warszawa, Kraków, w Centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko. Należy również tworzyć typowe żydowskie ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przygotować przyszłe nasze kadry w tych zawodach, z którymi byliśmy słabo obeznani. Uznać antysemityzm za zbrodnię główną i tępić go na każdym kroku. Jeżeli stwierdzi się że jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

Gość 8 kwietnia 2014 roku
23:37

Młodzieży, która tu komentuje jedno słówko: - "dzieciaki" nie róbcie w gacie... Smutne to, że mamusie i tatusie nie potrafili wam zaszczepić trochę odwagi... Pamiętajcie, polskie słowo "pan" oznacza człowieka, który który jest zdolny panować (również nad sobą). A nie taki, nad którym inni panują (także emocje).

stary rzemiecha 8 kwietnia 2014 roku
23:32

Panie Stonoga, przesyłam Panu wyrazy solidarności.

Gość 8 kwietnia 2014 roku
20:34

nie ma co samobójstwo jak złoto będzie służby nie darują

grupa na fb 8 kwietnia 2014 roku
17:59

https://www.facebook.com/groups/zstonoga/1457092751192579

Przechodzień 8 kwietnia 2014 roku
16:33

Szkoda, że wcześniej o tej sprawie nie usłyszałem. Ciekawe dlaczego? Ale bardzo Panu kibicuję. ;)

Gość 8 kwietnia 2014 roku
16:30

klawo jak cholera. Nikt nie wątpi w "uczciwość" naszego wymiaru "sprawiedliwości" ale pisze się "pierdolę" a nie "pierdole" - no chyba, że jest to jakiś nieznany mi rzeczownik.

Gość 8 kwietnia 2014 roku
16:10

Nie on samobojstaw nie popelni - bedzie mial wypadek w wyniku nie zachowania wlasciwej predkosci i pewnie nadzieje sie jeszcze na jakies drzwewo- dla pewnosci .... wszak czasem przeciete przewody hamulcowe nie zadzialaja jak powinny...ot uklad zamkniety !!!!

Gość 8 kwietnia 2014 roku
15:02

też się o to "samobójstwo" boję.

Gośćmp4 8 kwietnia 2014 roku
14:54

boję sie o tego pana że " popełnii samobójstwo " ponieważ skorumpowanej władzy nadepnął na odcisk

Quebe 8 kwietnia 2014 roku
14:41

Nie dziewie sie Panu, i dlatego wierze, ze Kongres Nowej Prawicy rozwiaze te patologie.

dede 8 kwietnia 2014 roku
13:01

Brawo dla tego Pana ! Nie dość że odważny ( rzadkość w Polsce ) to jeszcze ma motoryzacyjny gust ! Piękne auto ! Zazdroszczę ! Proszę walczyć i za siebie i symbolicznie za innych których ojczyzna od wielu lat kocha .... analnie.

Gość 13 czerwca 2015 roku
23:39

to już było... 30 października 2014 roku 15:34 Pan Stonoga lubi robić szum i zamęt wokół siebie. Obiecuje już od pół roku filmy, kwity, oświadczenia i.....uchodzi powietrze z balonika. Cała para w gwizdek panie Zbigniewie-niestety. Zobacz pajacu co się dzieje...Pozdrawiam Pana stonoge. a Frajerów w dupe..

12158