Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Pendolino wróci do Włoch - wielkie pieniądze utopione w niczym

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 20 maja 2014
  • 10:23
  • 18
  • Tagi: biznes gospodarka kolej koleje Pendolino
  • Powiększ tekst

Kontrakt na zakup Pendolino może zostać zerwany, rząd przyznaje się do błędu! Po miesiącach zaklinania rzeczywistości, że zakup „nowoczesnych” pociągów jest dla Polski skokiem cywilizacyjnym, wicepremier Piechociński przyznał, że „nie była to najlepsza decyzja”.

Skończy się konfliktem pomiędzy tym, który wygrał przetarg a zamawiającym, bo nie zostały spełnione zapisy umowy w zakresie dostarczenia do Polski scertyfikowanego do odpowiedniej prędkości pojazdu. (…) Nie unieważniony. Może zostać zerwany i dojdzie do dużego, także biznesowego, konfliktu... — mówił szef Polskiego Stronnictwa Ludowego na antenie radia RMF FM.

Gość „Kontrwywiadu” przyznał, że decyzja o zakupie Pendolino nie była trafna.

To jeszcze raz pokazuje bardzo wyraźnie, że kiedy zaczynał się europejski kryzys, nie była to najlepsza decyzja. Trzeba było postawić na zakupienie nowego taboru na prędkość 160 km/h, a wtedy w przestrzeni polskiej gospodarki nie tylko PESA... — tłumaczył wicepremier Piechociński.

Jak więc minister gospodarki tłumaczył postawę gabinetu Tuska w sprawie zakupu nieszczęsnych pociągów, które stoją i rdzewieją?

Wtedy zakładano, że trzeba przeskoczyć epokę i przynieść na polskie tory tę pierwszą światową jakość, a wiemy, że z różnych bardzo powodów, także tych, których kolejarze się bronią, nie tylko można ich z łatwością atakować - inwestycje kolejowe z punktu widzenia osiągnięcia prędkości 220, 250 km/h na głównych trasach w Polsce się opóźniają. — ubolewał Piechociński.

Szef PSL odniósł się też krótko do szans swojej partii w eurowyborach. Spodziewa się- a jakże! - sukcesu.

6 mandatów i - uwaga - niektórzy mi ciągle nie wierzą, kiedy mówię, że o 0,1 do 0,2 przeskoczymy SLD na trzecim miejscu — zakończył wicepremier.

Gdyby nie było to tak smutne, chciałoby się powiedzieć: a nie mówiliśmy…

ZNAMY DALSZY CIĄG: Czy włoski koncern sprzedający Pendolino ma kompromitujące informacje o rządzie? http://wgospodarce.pl/informacje/13223-pendolino-jednak-nie-wroci-do-wloch-piechocinski-sie-ugina-czy-wloska-firma-ma-informacje-kompromitujace-polski-rzad

svl/ RMF FM/ wPolityce.pl/

Komentarze