Komentarze na temat artykułu

Pedros 30 kwietnia 2015 roku
11:40

Brawo. Kolejny przykład jak stracićszansę na bycie technologicznym zaściankiem. Niebieski laser, tranzystor mocy a teraz grafen. Przypadek czy celowe działanie? Tak czy inaczej ktoś powinien za to odpowiedzieć.

Esc 30 kwietnia 2015 roku
11:59

Kuźwa czy ktoś zacznie pisać prawdę. Jak można wierzyć takim mediom prawicowym jak nawet nie umie poprawnie napisać o takim grafenie. Ludzie sprawdźcie sobie kto wymyslił grafen, a później piszcie. Odnoszę wrażenie, że jakby nie manipulować tymi informacjami to nie mielibyście o czym pisać. Raz wypociny o grafenie raz o wielkiej dziennikarce Sandra czy Sabrina co to napisała na emigracji wielką książkę. Żenada

Mik 30 kwietnia 2015 roku
12:07

To jest tak zwany system polityki odwróconego merkantylizmu, czyli coś odwrotnego , co robią kraje bogate, coś w stylu odwróconej hipoteki, zamiast wspierać rodzimy przemysł, dobija się go, żeby był zawsze zacofany względem bogatych. Odwrócony merkantylizm to wynalazek styropianu rządzącego Polską.

Gość 30 kwietnia 2015 roku
12:44

Co za brednie, grafen i inni będą produkować, nie tylko Anglicy.

do Esc 30 kwietnia 2015 roku
12:53

To jest duża bolączka polskich "niesystemowych" mediów. Tanie leady niczym na WP :/ Macie czytelników za takich przygłupów?

Esc 30 kwietnia 2015 roku
13:21

I czy nie można było tak od razu napisać w tytule (dziekuję za poprawę) Musicie zrozumieć, że aby polecać wasze portale muszę mieć argument, a nie palić się ze wstydu.

Raff 30 kwietnia 2015 roku
14:00

info od człowieka, który zna temat "Czytaliśmy. Jestesmy na tej samej konferencji. Bzdura. Ta firma wypytana o szczegóły dot ilości nie mówi nic. A ich produkt to nie grafen a mielony węgiel."

Zorro 30 kwietnia 2015 roku
14:37

Czy Brytyjczycy we wszystkim muszą nas przeganiać? Najlepszy przykład to system podatkowy, który w porównaniu z naszym jest po prostu rajem, tutaj można podejrzeć ile płaci angielski przedsiębiorca http://www.pawelkurnik.pl/finanse/podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych-w-anglii-oraz-skladek-na-ubezpieczenie-nic-national-insurance-contributions Chyba przeniosę moją firmę do UK, a w Polsce będę działać jako przedstawicielstwo. Podobno w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy rocznie…

Gość 30 kwietnia 2015 roku
15:02

Żenada jest wtedy kiedy się nie doczyta, a madzy i wyśmiewa. Portale nie "prawicowe" informują, że Polacy jako pierwsi wyprodukowali na skalę przemysłowa. Jeśli komuś nie podoba się info, że państwo utraciło ten rynek, to może czytać wspomniane portale. Tam jest miłość i wieczny haj.

Rek 30 kwietnia 2015 roku
22:31

Żenująca dezinformacja/propaganda WGospodarce - na modłę onetopodobnych pseudomediów. Grafenem od dawna handluje polska spółka Nanocarbon S.A. z siedzibą w Warszawie i ma się coraz lepiej! Do cholery - przez takie brednie tylko łatwiej potem dyskredytować prawdziwe informacje! Unikajcie takich bzdur! Proponuję usunąć ten artykuł.

Marqs from W-w 30 kwietnia 2015 roku
23:32

Przykre, ale uważam, że przy takich okolicznościach to znak, że należy zamknąć i przestać finansować z kieszeni podatników wszelkie badania naukowe. Bo po co poświęcać czas i pieniądze na coś, z czego korzyści będą czerpać inni...

Hex 1 maja 2015 roku
9:43

pod względem poziomu portal wGospodarce == pudelek/onet itp. odmóżdżacze :/

Gość 1 maja 2015 roku
11:36

Ale ku..a o co chodzi?! Powinniscie się nazywać wOnecie albo wPudelku. Napiszcie jasno kto sfinansował badania których efektem było wymyślenie grafenu, kto ten grafen wymyślił, kto opatentował, czy ktoś ten patent kupił/przejął, kto ma licencję na produkcję grafenu, i dlaczego obecny producent produkuje go tam gdzie go produkuje. Albo nie piszcie nic.

Gość 1 maja 2015 roku
12:22

Zdecydowanym kupować tanio polecam stronke: www.tinyurl.com/licytujaukcje Mega okazje, licytacje za grosze. Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł :)

Gość 1 maja 2015 roku
16:08

Ale bajzel informacyjny. O co tu chodzi ? Czy ktoś przypadkiem nie robi sobie medialnego podkładu pod kolejną przewałę sprzedażową za łapówę ?

Gość Sobotni 2 maja 2015 roku
8:06

Zawsze szkoda, że inni robią coś gdy wydaje się, że mógłby ktoś z naszych. Szkoda że artykuł jest pełen błędów podstawowych. Po pierwsze grafen nigdy nie był "polski". Nie wymyśliliśmy go, tylko parę lat temu któryś instytut wyprodukował go o bardzo dobrej jakości, wtedy podobno najlepszej. Obiecująca była technologia. Po drugie zastanówmy się kto w PL miałby zająć się wykorzystaniem grafenu do celów komercyjnych. Rząd? Nie jest od tego i kompletnie nie zna się na tym, tak jak na całej gospodarce. Prywatny inwestor? Gdyby to była żyła złota, zapewniam, że byłby tłum do tego biznesu. Ponadto są znacznie prostsze i sprawdzone sposoby pomnażania milionów dolarów. A teraz pytanie zasadnicze, najważniejsze: czy prywatny /skądkolwiek/ inwestor zrobiłby to w Polsce? Oczywiście, że NIE! Kto rozumny inwestuje duże pieniądze w trudny temat w warunkach gdy za parę lat przyjdzie ktoś z MF i powie dawaj kasę za pięć lat do tyłu bo interpretacja w danej odmianie szczegółowej wytycznej łamanej przez paragraf VAT zmieniła się? Chyba wszyscy na tym forum mamy już świadomość różnicy polskiego otoczenia biznesowego od tego w GB? Jakie przyczyny systemowe takie skutki szczegółowe. Tak mi się zrymowało.

Gość 4 maja 2015 roku
9:57

a niemiecko-szwedzki koncern Talga Resources będzie miał na koniec roku możliwości produkcyjne na poziomie 200 ton rocznie a australijski Nano Carbon ok 120 ton rocznie. Szach Mat.

Gość 4 maja 2015 roku
10:03

Tyle ze chodzi o grafen uzyskiwany z grafitu. To przykre, że jak zwykle znajdzie się jakiś dziennikarz-bałwan, który nie pojmuje, że mogą istnieć różne odmiany grafenu, do różnych zastosowań. Poczytajcie sobie, jak powstaje grafen za który dr Stupiński z ITME dostał tyle nagród.

Przem 6 maja 2015 roku
0:04

A co? Jak pan Brown zacznie sprzedawać bułki, to pan Kowalski się popłacze i przestanie? Cóż to za niewolnicza mentalność.

Gość 17 maja 2015 roku
21:38

Co za bzdurami karmi się ludzi. http://funduszeue.wp.pl/informacje/grafen-technologiczny-wyscig-o-miliardy-polska-bedzie-liderem_a132?utm_source=WP_finanse&utm_medium=WP_finanse_modul2&utm_content=promo&utm_campaign=wp_support Proponuję najpierw poczytać, co to jest grafen, kto go odkrył i jakie sa metody produkcji i gdzie w tym wszystkim jest Polska. Cholerni prawicowi manipulatorzy.

Gość 21 listopada 2015 roku
13:45

Anglicy !!! Oni od nas niczym nie są lepsi tylko tym że maja na to finase ...poza tym zlodziej który już od pokoleń okradal biedniejszych i slabszych.. Oczywiście nie umiejszam glupocie naszych władz którzy myślą o sobie samych..egoiści i zlodzie..

Gość 13 lutego 2016 roku
12:30

Co to za gejowska strona

Gość 11 stycznia 2017 roku
16:47

Na kogo teraz zwalicie winę Pis-iory ? Na Tuska którego nie ma w Polsce, na Putina bo ujawnił prawdę o Smoleńsku czy na Wałęsę może ???

Gość 11 stycznia 2017 roku
22:52

dziękuję za wiadomości , martwię się ,że się nie lubicie ale napawa dumą że los Polski jest Wam drogi

enriko palacco 12 stycznia 2017 roku
14:10

gdzie jest ekspert od power pointa i wykresow niejaki miglanc morawiecki? obiecywal elektryczne auta, cuda na kiju a to zwykly konowal jest.

Marcos 15 stycznia 2017 roku
17:47

Kto za to odpowiada ?Personalnie ? Pod ścianę z gnojem .Bez sądu ..

19708