Informacje

Co za transfer! Spółdzielnia Inwalidów Świt kupuje zakład od Colgate-Palmolive i awansuje do pierwszej ligi producentów kosmetyków

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 marca 2016, 17:51

    Aktualizacja: 24 marca 2016, 11:50

  • Powiększ tekst

7 marca 2016 roku została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży zakładu produkcji kosmetyków w podwarszawskim Halinowie, który od koncernu Colgate-Palmolive przejmuje warszawska Spółdzielnia Inwalidów ŚWIT. Nabycie zakładu wraz z pełną infrastrukturą oraz liniami produkcyjnymi nastąpi do połowy kwietnia 2016 – poinformowała warszawska firma w komunikacie.

Oddalony o 23 km od centrum Warszawy zakład produkcji kosmetyków w Halinowie funkcjonował w latach 1993-2015. Był jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych zakładów w Polsce. Obiekt o powierzchni blisko 6 ha jest przystosowany do produkcji i konfekcjonowania m.in. płynów, szamponów, żeli, past do mycia naczyń oraz proszków do czyszczenia.

W halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 10 tys. metrów znajdują się nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne. Fabryka jest wyposażona w automatyczne systemy aparatury kontrolno-pomiarowej, dzięki którym cały proces produkcji może być stale nadzorowany pod względem najwyższych standardów jakości - podaje spółdzielnia.

Spółdzielnia ŚWIT nie ujawnia kwoty transakcji. Dzięki nowej inwestycji chce znacząco podnieść moce produkcyjne w segmencie płynów i szamponów, a także poszerzyć swoją ofertę o pasty do mycia naczyń i proszki do czyszczenia.

Nabycie zakładu produkcyjnego w Halinowie zwiększy wydajność produkcyjną Spółdzielni ŚWIT i uplasuje ją w gronie największych producentów kosmetyków w Polsce – zapowiada spółdzielnia, która jest producentem kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała oraz chemii gospodarczej.

Świt działa od ponad 70 lat, zatrudnia blisko 800 pracowników, a 90 proc. zatrudnionych to osoby niepełnosprawne. Od 1992 r. posiada status zakładu pracy chronionej. W 2011 roku firma była bliska likwidacji - jej siedziba na stołecznym Służewcu Przemysłowym musiała zostać zamknięta, ponieważ kolidowała z trwającą budową węzła komunikacyjnego przy największym w Warszawie "zagłębiu" biurowym.

Sek

Powiązane tematy

Dotychczasowy system zamieszczania komentarzy na portalu został wyłączony

Przeczytaj więcej

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze i dyskusje.

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych.