Informacje

9,7 mln e-PITów złożyli w tym roku podatnicy

br

  • 9 maja 2017
  • 12:57
  • 0
  • Tagi: finanse Ministerstwo Finansów PIT podatki rozliczenie podatku
  • Powiększ tekst

Liczba elektronicznie złożonych zeznań podatkowych za 2016 r. przekroczyła 50 proc. wszystkich PITów i wyniosła 9.670.215, podczas gdy w ubiegłym roku wielkość ta wynosiła 8.413.649 – poinformował resort finansów.

Tegoroczna edycja akcji informacyjnej Ministerstwa Finansów „Szybki PIT" rozpoczęła się 2 marca i zakończyła w ostatni dzień składania deklaracji PIT, tj. 2 maja 2017 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, objęła swoim zasięgiem całą Polskę – informuje Ministerstwo Finansów.

Do 93 punktów rozliczeń w galeriach handlowych zgłosiło się ponad 13 tys. osób. Podatnicy mogli także opisać swój problem z PIT i wysłać e-maile przez stronę SzybkiPIT.pl, uruchamianą każdego roku w ramach kampanii.

Obserwujemy, jak każdego roku Polacy coraz chętniej korzystają z elektronicznych deklaracji podatkowych, dlatego staramy się wprowadzać nowe możliwości w tym zakresie. Po uruchomieniu wstępnie wypełnionego przez urząd skarbowy zeznania podatkowego (PFR) w 2015 r. w tym roku dodaliśmy kolejne narzędzia, aby ułatwić podatnikom składanie zeznań przez internet. Chodzi o PIT-WZ, czyli formularz składany przez podatników, którzy chcą, aby to urząd rozliczył za nich roczny PIT oraz PIT-OP skierowany do emerytów i rencistów, którzy chcą, bez wypełniania całego PIT-u, przekazać 1 proc. swojego podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Przez miesiąc, kiedy były dostępne, z PIT-WZ skorzystało blisko 40 tys. podatników, natomiast z PIT-OP – prawie 8 tys. - napisał resort w komunikacie.

W ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe pracowały dłużej. W ramach kampanii przygotowano również plakaty i broszury informacyjne. Szybki PIT był też obecny na Facebooku.

Komentarze