Informacje

ZIPSEE „Cyfrowa Polska”: Michał Kanownik ponownie wybrany na stanowisko prezesa

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 16 maja 2017
  • 16:05
  • 0
  • Tagi: biznes gospodarka ludzie
  • Powiększ tekst

Dotychczasowy prezes ZIPSEE „Cyfrowa Polska” Michał Kanownik będzie kierował Związkiem przez kolejną dwuletnią kadencję. Taką decyzję podjęli we wtorek, 16 maja członkowie organizacji na walnym zgromadzeniu. Kanownik został wybrany na prezesa jednogłośnie. Jednocześnie na walnym do Związku postanowiono przyjąć Google

Cieszę się, że moja dotychczasowa praca na rzecz branży została doceniona. To dla mnie zaszczyt móc w dalszym ciągu kierować Związkiem” – mówi Michał Kanownik. Przez ostatnie lata udało się nam zbudować partnerskie relacje z administracją. Staliśmy się uczestnikiem wielu publicznych debat i konsultacji przy tworzeniu nowych rozwiązań prawnych. Chcemy być głównym głosem branży, by poruszać tematy istotne dla naszego sektora i proponować konkretne rozwiązania – dodaje.

Jako ważne sprawy dla branży wskazuje na uszczelnienie systemu podatkowego, reformę prawa autorskiego, kwestię gospodarowania elektośmieciami, cyberbezpieczeństwa czy stosowania kryteriów jakościowych i środowiskowych w przetargach publicznych.

Michał Kanownik związany jest z ZIPSEE „Cyfrowa Polska” od ponad 9 lat. Rozpoczynał pracę w organizacji jako specjalista ds. prawodawstwa i administracji. Od 2010 r. pełnił funkcję dyrektora Związku. W 2015 r. został wybrany na Prezesa, a w 2016 r. – na członka zarządu Digital Europe, organizacji reprezentującej europejską branżę cyfrową.

Zgodnie z decyzją członków ZIPSEE „Cyfrowa Polska” w zarządzie organizacji nadal będzie zasiadał Włodzimierz Ossowski z Action SA. Nowym członkiem zarządu został zaś Jacek Łęgiewicz z Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

ZIPSEE „Cyfrowa Polska” ma także nowego członka. W środę oficjalnie do Związku dołączyła amerykańska firma z branży internetowej – Google. Tym samym organizacja będzie reprezentowała interesy 21 największych firm z branży cyfrowej i nowoczesnych technologii działających w Polsce.

Komentarze