Informacje

Bezpłatne gwarancje spłaty kredytu dla innowacyjnych małych i średnich firm

br

  • 7 sierpnia 2017
  • 12:18
  • 1
  • Tagi: BGK finanse gwarancja innowacyjność kredyt MŚP
  • Powiększ tekst

BGK uruchamia Fundusz Gwarancyjny finansowany z Programu Inteligentny Rozwój, który pozwoli na udzielenie kredytów małym i średnim przedsiębiorstwom o wartości 1,4 mld zł. Z bezpłatnych gwarancji spłaty kredytu będą mogły korzystać firmy z całej Polski – informuje w komunikacie Ministerstwo Rozwoju.

BGK ma do dyspozycji 525 mln zł, co docelowo pozwoli na udzielenie gwarancji o wartości 1,4 mld zł. O gwarancje będą mogły się ubiegać innowacyjne MŚP lub planujące wdrożyć wyniki prac (badawczo-rozwojowych) B+R. Gwarancje będą udzielane nawet na 20 lat, do wysokości 80 proc. kapitału kredytu i równowartości kwoty 2,5 mln euro. Gwarancje nie są obciążone prowizją.

Kredyt bankowy to wciąż najważniejsze zewnętrzne źródło finansowania przedsiębiorstw. Uruchamiając Fundusz Gwarancyjny w ramach Programu Inteligentny Rozwój, chcemy ułatwić innowacyjnym firmom dostęp do tej formy finansowania. Liczymy na to, że również oferta nowego Funduszu odpowie na potrzeby rynku i przyczyni się do realizacji wielu innowacyjnych przedsięwzięć – mówi wiceminister rozwoju Paweł Chorąży.

Gwarancja BGK będzie dostępna w następujących bankach kredytujących: Alior Bank, Millennium, BOŚ, Pekao, BPS oraz bankach zrzeszonych, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy, PKO BP, Raiffeisen Bank Polska, SGB-Bank oraz bankach zrzeszonych.

Komentarze