Informacje

Wojsko rosyjskie  / autor: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
Wojsko rosyjskie / autor: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

INWAZJA NA UKRAINĘ

Rosjanie próbują okrążyć wojska ukraińskie na wschodzie kraju

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 23 kwietnia 2022, 21:00

  • 2
  • Powiększ tekst

Wojska rosyjskie próbują przyspieszyć tempo operacji na wschodzie Ukrainy, żeby otoczyć walczące tam siły ukraińskie - podał w sobotę sztab generalny ukraińskiej armii w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Wróg nadal prowadzi zbrojną agresję na pełną skalę przeciwko naszemu państwu. Stara się zwiększyć tempo operacji na wschodzie Ukrainy w celu okrążenia zgrupowania Operacji Połączonych Sił Zbrojnych (tak określa się ukraińskie jednostki działające w rejonie Donbasu), a także ustanowienia pełnej kontroli nad obwodami donieckim i ługańskim” - czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

Na kierunku słobodzkim nieprzyjaciel nadal częściowo blokuje miasto Charków, prowadząc ostrzał artyleryjski pozycji naszych jednostek i infrastruktury cywilnej w rejonie osad Czugujiw, Koroboczkino i Dowhenke. Na kierunku donieckim i taurydzkim główne wysiłki wroga koncentrowały się na przejęciu kontroli nad osadami Popasna, Rubiżne i przygotowaniu do ataku na miasto Siewierodonieck. W rejonie Marjinki i w większości innych rejonów przeciwnik prowadząc działania zbrojne nie odnosi sukcesów” - doprecyzowało ukraińskie dowództwo.

Na pozostałych kierunkach - jak wynika z informacji sztabu generalnego - sytuacja była względnie spokojna.

Na kierunkach wołyńskim i poleskim wróg nie podejmował aktywnych działań, nie zauważono też oznak formowania zgrupowań ofensywnych.(…) Na kierunku południowobużańskim okupanci nie prowadzili aktywnych działań ofensywnych; dokonywali pojedynczych ostrzałów artyleryjskich naszych jednostek” - podało ukraińskie dowództwo.

Czytaj też: Połowa Niemców przeciwna przekazywaniu Ukrainie broni ciężkiej

PAP/kp

Powiązane tematy

Komentarze