Ksawery Masiuk / autor: PAP/EPA/Tamas Kovacs

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

• Opublikowano: 25 czerwca 2022, 18:21

• 0
  • Powiększ tekst

Ksawery Masiuk zdobył srebrny medal mistrzostw świata w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. To pierwsze podium reprezentacji Polski w kończącej się w sobotę imprezie w Budapeszcie. Później w finale na 50 m stylem dowolnym popłynie Katarzyna Wasick.

Masiuk uzyskał w finale wynik 24,49, o jedną setną sekundy gorszy od rekordu kraju, który 17-letni Polak ustanowił w piątkowym półfinale. Wyprzedzili go Amerykanie Justin Ress i Hunter Armstrong, jednak po sędziowskiej analizie pierwszy z nich został zdyskwalifikowany i Armstrong zdobył złoto czasem 24,14. Brąz wywalczył Włoch Thomas Ceccon - 24,51.

W półfinale odpadł Tomasz Polewka.

Wasick zakwalifikowała się do finału na 50 m kraulem z najlepszym czasem z całej stawki i nowym rekordem kraju - 24,11. Jej występ planowany jest na godzinę 18.47.