Informacje

fot. Youtube/wGospodarce.pl
fot. Youtube/wGospodarce.pl

NASZ PATRONAT: Spotkanie z prof. Witoldem Kieżunem na Uniwersytecie Warszawskim

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 maja 2014, 15:51

  • 0
  • Powiększ tekst

20 maja o godzinie 18.30 na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego w sali B w Auditorium Maximum odbędzie się spotkanie z prof. Witoldem Kieżunem i Januszem Szewczakiem pod tytułem „Patriotyzm gospodarczy”, organizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów UW oraz Stowarzyszenie Młodzi dla Polski. Spotkanie będzie próbą odpowiedzi na pytania o to, czy kapitał ma narodowość, jak wyjść z zapaści ekonomiczno - gospodarczej i demograficznej oraz jak wykorzystać możliwości młodych.

Prof. Witold Kieżun to z pewnością postać niezwykła. Bohater, od początku II wojny światowej biorący udział w wojskowej działalności podziemnej, walczący w Powstaniu Warszawskim, odznaczony Krzyżem Walecznym i Orderem Virtutti Militari, więziony przez NKWD i zesłany przez nich do Gułagu na Pustyni Kara Kum. Po wyjściu na wolność ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1975 roku uzyskał tytuł profesora. Wykładał na licznych zagranicznych uczelniach, był także kierownikiem projektu ONZ w Centralnej Afryce. Ostatni odebrał także tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego .

Tematem spotkania z prof. Kieżunem będzie patriotyzm gospodarczy. W swojej książce „Patologia transformacji” profesor postawił on, że struktura polskiej gospodarki jest strukturą kraju skolonizowanego. Rozważania dotyczące tej tezy będą jednym z tematów przewodnich spotkania. Spotkanie organizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Młodych dla Polski będzie niepowtarzalna okazją dla studentów i nie tylko, aby wysłuchać wykładu wielkiego polskiego patrioty i wybitnego ekonomisty oraz zadać mu pytania na temat stanu polskiej gospodarki, patriotyzmu gospodarczego, czy polityki historycznej prowadzonej przez polskie władze.

W spotkaniu weźmie udział także Janusz Szewczak - główny ekonomista SKOK, prawnik, analityk gospodarczy, publicysta ekonomiczny, specjalista z zakresu finansów i prawa finansowego, bankowości i makroekonomii.

Serdecznie zapraszamy.

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze