Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

TYLKO U NAS: Credit Suisse przyznaje: Pomagaliśmy w unikaniu płacenia podatków w kraju

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 20 maja 2014, 11:59

    Aktualizacja: 20 maja 2014, 13:19

  • 1
  • Powiększ tekst

Prokurator Generalny USA ogłosił, iż Credit Suisse przyznało się do pomagania najbogatszym Amerykanom w unikaniu płacenia podatków w Stanach. Bank jednak nie chce powiedzieć - komu?

Być może polski czytelnik będzie zaskoczony, ale są kraje, w których unikanie płacenia podatków (tzw. podatkowy outsourcing) jest ciężkim przestępstwem. Tak jest w USA. Po śledztwie Prokuratora Generalnego szwajcarski Credit Suisse przyznało, że doradzało bogatym Amerykanom unikania podatków. Sprawa podobno dotyczy listy najzamożniejszych.

Prokurator Generalny nazywa rzecz po imieniu: Eric Holder nazwał sprawę Credit Suisse "szeroko zakrojonym spiskiem mającym na celu pomoc w unikaniu płacenia podatków w USA".

Jednak bank unika odpowiedzi na pytanie - komu w tym pomagało. Nazwiska nie padają. Prezes Credit Suisse Brady Dougan powiedział, że bank "głęboko żałuje swych praktyk, które doprowadziły do obecnej sytuacji".

Fala krytyki spadła na Prokuraturę Generalną po tym jak nie była ona w stanie wymusić na banku ujawnienia nazwisk osób unikających opodatkowania w USA.

CNN Money/ as/

Powiązane tematy

Komentarze