Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Oszczędny papież Franciszek nie jedzie na wakacje - wciąż będzie się spotykał z wiernymi

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 14 czerwca 2014, 15:46

  • 1
  • Powiększ tekst

W lipcu papież Franciszek nie będzie spotykać się z wiernymi na środowych audiencjach generalnych - ogłosił w dziś Watykan. Bez letniej przerwy natomiast odbywać się będą niedzielne spotkania na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański.

Tradycyjne poranne spotkania z wiernymi na audiencjach generalnych zostaną wznowione 6 sierpnia. Ale audiencja 13 sierpnia nie odbędzie się, ponieważ Franciszek udaje się z pielgrzymką do Korei Południowej.

Zarówno w lipcu jak i w sierpniu odwołane będą poranne msze papieskie w Domu Świętej Marty, na które zapraszane są grupy wiernych.

Wszystko wskazuje na to, że także w tym roku papież Franciszek nie pojedzie na żadne wakacje i podobnie jak w zeszłym roku spędzi lato w Watykanie. Jeszcze przed wyborem, jako arcybiskup Buenos Aires, również nie miał w zwyczaju jeździć na wakacje.

W ostatnich dniach napłynęły informacje, że papież jest bardzo zmęczony po trudach minionych tygodni i podróży do Ziemi Świętej. Dlatego odwołał kilka spotkań. Doradcy Franciszka, pomagający mu w przygotowaniu reformy Kurii Rzymskiej i w zarządzaniu Kościołem, także radzą mu wypoczynek i chociaż krótki urlop.

(PAP)

sw/ cyk/ abr/

Powiązane tematy

Komentarze