Informacje

fot. Sejm.gov.pl
fot. Sejm.gov.pl

Pieniędzy na drogi i służbę zdrowia nie ma - pieniądze na zagraniczne podróże i odprawy dla posłów następnej kadencji już są. Niemal pół miliarda złotych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 sierpnia 2014, 11:29

  • 3
  • Powiększ tekst

Ile odpraw otrzymają posłowie obecnej kadencji? Choć brakuje pieniędzy na nowe drogi, służbę zdrowia, reformy kluczowych gałęzi gospodarki, rozwój przemysłu czy wiele innych palących problemów, pieniądze na odprawy, podróże zagraniczne oraz budżet Kancelarii Sejmu, i nowe tablety dla posłów następnej kadencji - już są.

26 mln złotych do podziału w formie odpraw dostaną w związku z przyszłorocznym zakończeniem kadencji Sejmu posłowie. Zarezerwowano też 1,5 mln zł na tablety dla nowych parlamentarzystów.

A jaki będzie budżet Kancelarii Sejmu w przyszłym roku? Niemal pół miliarda złotych.

W przyszłym roku budżet Kancelarii Sejmu sięgnie niemal 460 mln złotych. To o 51 mln zł więcej niż tegoroczny. Na odprawy zaplanowano 26 mln złotych – każdy poseł, który nie dostanie się do parlamentu, otrzyma równowartość trzech pensji, czyli 30 tys. zł. Ci, którzy dostaną się do Parlamentu, otrzymają natomiast tablety.

Nie zapomnijmy o podróżach zagranicznych posłów.

Na podróże zagraniczne przyszłych posłów zarezerwowano 3,8 mln zł, a na krajowe wojaże będą mogli wydać aż 10,4 mln złotych.

Super Express/ as/

Powiązane tematy

Komentarze