Informacje

fot. Internet
fot. Internet

Podróże marzeń za pieniądze podatników! Kalisz, Iwiński, Nowicka - zobacz ile rekordziści pobrali z Waszych pieniędzy na egzotyczne wyjazdy

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 listopada 2014, 09:12

    Aktualizacja: 13 listopada 2014, 11:20

  • 30
  • Powiększ tekst

Niedawno wiele osób oburzył fakt nadużywania przez posłów wyjazdów zagranicznych. Pobrawszy publiczne pieniądze z Kancelarii Sejmu posłowie udali się w drogę samolotem.

Jednak to nie oni są największymi rekordzistami korzystania z pieniędzy Państwa - podatników. Dokumenty sejmowe ujawniają, którzy parlamentarzyści jeżdżą za nasze najwięcej!

Jak nietrudno się domyślić rekordzistą jest Ryszard Kalisz! Czy są Państwo zaskoczeni?

Na wyjazd do USA na VIII Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowej Koalicji Parlamentarzystów ds. Uchodźców Północnokoreańskich oraz Praw Człowieka Ryszard Kalisz wydał 18 031,63 zł.!

Kolejnym rekordzistą jest Mariusz Grad z PO - na wyjazd do Rosji pobrał 15 889,85 zł.!

Inny podróżnik po Rosji - Tadeusz Iwiński (SLD) - wydał z pieniędzy podatników 13 018,89 zł.! Potem pojechał do Kazachstanu za 12 595,44 zł.!

Wreszcie ten sam poseł Iwiński na kolejną podróż do Rosji (coś często tam bywa) wydał 17 185,16 zł.!

Łącznie tylko te trzy wyjazdy posła Iwińskiego kosztowały podatników 42 799,49 złotych!

Jednak rekord rekordów pobiła nikomu nie znana posłanka Bożena Bukiewicz z PO. Za wyjazd do Ugandy także zapłaciła pieniędzmi podatników. Ile wydała? 20 493,60 zł.!

Również na rekord ściga się Wanda Nowicka z partii Palikota Twój Ruch - na wyjazd do tej samej Ugandy także wydała z pieniędzy podatników 20 493,60 zł.!

A to tylko czubek góry lodowej! Wkrótce podamy kolejne nazwiska i kolejne wyliczenia. Tak żyją i podróżują posłowie za nasze pieniądze. A potem Polacy dziwią się, że płacą tak wysokie podatki a i tak na wszystko brakuje.

Kto oprócz nich wydaje najwięcej? Zobaczcie nasze zestawienie:

Lista WSTYDU - LINK

Kto nie doi podatników?

Lista HONORU - LINK

By żyło się lepiej! Posłom!

as/

Powiązane tematy

Komentarze