Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Miliony z pieniędzy podatników na organizację promującą homoseksualizm - tak wydaje pieniądze obywateli Hanna Gronkiewicz-Waltz

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 1 października 2014, 13:54

  • 10
  • Powiększ tekst

Na co można wydawać pieniądze podatników? Nie tylko na wspieranie patologii ZUS czy masy biurokratycznej, ale też na całkiem absurdalne projekty. Wzorem jest tu prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz która ogromną kwotą wsparła organizację promującą homoseksualizm.

Na początku 2013 roku Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zawarł umowę ze Stowarzyszeniem Lambda - kontrowersyjną organizacją walczącą o prawa gejów i lesbijek. Na podstawie tej umowy (sygnatura CKS-ZD-OSM/B/X/3/3/86/17/2013/NGO) miasto stołeczne zapłaciło warszawskiej fundacji Lambda 90 000 zł za projekt „kształcenia wolontariuszy na potrzeby zadań statutowych organizacji, które to zadania kierowane są do mieszkańców m. st. Warszawy".

90 tys. złotych - tyle ma być przeznaczone na wsparcie organizacji. Pieniądze mają iść na werbunek "wolontariuszy".

Na stronie stowarzyszenia Lambda znajdują się informacje o jego działaniach: Naszą pracę ukierunkowujemy na wewnętrzny rozwój społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i queer, działając w wymiarze lokalnym i krajowym.

To nie koniec wydatków - okazuje się, iż prezydent Warszawy wsparła tę organizację pieniędzmi podatników na kwotę ponad miliona złotych w ostatnich latach. Przypomnijmy, iż Mazowsze odmówiło płacenia "janosikowego" ze względu na brak pieniędzy. No to teraz wiemy gdzie się one podziały.

pch24.pl/ telewizja republika/ as/

Powiązane tematy

Komentarze