Informacje

fot. YouTube
fot. YouTube

Wiele państw UE chce być wolnymi od GMO: Tymczasem Prezydent Komorowski właśnie wprowadził do Polski taką żywność

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 10 lutego 2015, 10:02

    Aktualizacja: 10 lutego 2015, 11:14

  • 57
  • Powiększ tekst

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o GMO. Oznacza to, że zawartość naszych talerzy będzie drastycznie bardziej szkodliwa.

Ustawa otwiera bowiem nasz rynek na żywność genetycznie modyfikowaną.

Posłowie PiS-u i część organizacji ekologicznych podkreślają, że rząd tą ustawą otworzył nasz rynek na żywność genetycznie modyfikowaną.

Poseł i były minister środowiska Jan Szyszko przestrzega przed fatalnymi skutkami podpisanej przez Komorowskiego ustawy GMO.

Od tego momentu uwalnianiem nie jest sprowadzanie nasion genetycznie modyfikowanych na cele żywnościowe oraz paszowe. W związku z tym można wprowadzać do Polski tony nasion genetycznie modyfikowanych w celach produkcji żywności i pasz. W obowiązującej - do chwili obecnej - ustawie wprowadzanie, a więc obrót, był traktowany jako uwalnianie i za to groziła kara do 12 lat więzienia. W tej chwili została zmieniona definicja uwalniania i obrotem, a więc sprowadzanie do Polski w celach handlowych oraz spożywczych organizmów genetycznie zmodyfikowanych nie jest uwalnianiem.

Jednak nie tylko poseł Szyszko ma szereg wątpliwości - także i polscy rolnicy, którzy domagają się stosownych zabezpieczeń dla konsumentów i nabywców.

Przepisy o GMO są kuriozalne. Państwo zakazuje w Polsce upraw roślin genetycznie modyfikowanych, ale pozwala sprowadzać je z zagranicy.

Jednocześnie za granicą GMO wywołuje dalsze kontrowersje - rząd Szkocji sprzeciwia się przychylnemu GMO ustawodawstwu Wielkiej Brytanii.

Rząd Szkocji sprzeciwia się polityce Rządu Wlk. Brytanii polegającej na propagowaniu upraw roślin GM. Władze Szkocji dążą do bycia krajem “wolnym od GMO”.

Więcej o podpisanej przez Komorowskiego ustawie czytaj tutaj: Hej ho, hej ho, to idzie GMO!

radiomaryja.pl/ GMObiektywnie/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze