Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Muzyka prosto z konsoli

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 marca 2015, 13:07

  • 0
  • Powiększ tekst

Sony wprowadziło dziś do konsol PlayStation streamingowy serwis muzyczny Spotify, który zastąpi dotychczasową usługę stworzoną przez japoński koncern - Music Unlimited. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników w Polsce.

Usługa Spotify będzie dostępna dla użytkowników konsol do gier PlayStation 4 i starszych - PlayStation 3. Sony podkreśla, że współpraca z Spotify pozwoli na udostępnienie usługi dla odbiorców z 41 państw i przypomina, że ich poprzednia aplikacja, Music Unlimited, była dostępna tylko w 19 państwach. Aplikacja jest też dostępna dla polskich użytkowników konsol PlayStation - poinformowała PAP Monika Wenker, odpowiedzialna za PR w PlayStation Polska. Japoński koncern zwraca także uwagę, że Spotify oferuje lepsze narzędzia do obsługi playlist i eksplorowania muzyki.

Użytkownicy PlayStation mogą od dłuższego czasu korzystać z usług takich serwisów jak Netflix, Amazon czy YouTube. Dwa tygodnie temu Sony uruchomiło płatny serwis telewizji internetowej PlayStation Vue, oferujący odpłatnie ponad 50 programów.

Spotify ma na całym świecie ok. 60 mln użytkowników, z czego 15 mln wykupiło płatną wersję serwisu. Muzyczna aplikacja jest dostępna na niektórych telewizorach podłączonych do internetu i dekoderach telewizji kablowych STB. Wersja dla konsol PlayStation umożliwia m.in. słuchanie wybranej muzyki w czasie gry, bez konieczności wyłączania oryginalnych dźwięków. Usługa jest darmowa, a dostęp do niej finansowany jest dzięki reklamom, istnieje jednak możliwość ich wyłączenia dzięki opłaceniu miesięcznego abonamentu.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze