Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Spotify otrzyma 400 mln dolarów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 13 kwietnia 2015, 11:27

  • 0
  • Powiększ tekst

Portal technologiczny cnet informuje, że bank Goldman Sachs i inwestorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są bliscy zainwestowania kwoty 400 mln dolarów w streamingowy serwis muzyczny Spotify. Tym samym wartość firmy wzrosłaby do 8 mld dolarów.

Cnet powołując się na anonimowe źródła podkreśla, że poza jednym z głównych banków finansowych na świecie i grupą z Abu Dhabi w Spotify chcą wesprzeć także inne firmy inwestycyjne. Fundusze mają być pozyskane w ciągu najbliższych tygodni.

Przedstawiciele Spotify odmówili komentarza w tej sprawie.

Portal cnet podkreśla, że dzięki nowym środkom finansowym serwis streamingowy umocni się na liście technologicznych startupów, których wartość przekroczyła miliard dolarów. Wśród nich jest Dropbox, wyceniany na 10 mld dolarów, AriBNB - na 20 mld dolarów, Snapchat - na 15 mld dolarów, Uber i Xiaomi - na 40 mld dolarów.

Media zwracają jednak uwagę, że w najbliższym czasie serwis może zyskać na rynku nowego konkurenta, jeżeli założony przez muzyka i producenta Shawna Corey'a Cartera, znanego jako Jay-Z, serwis Tidal przyciągnie licznych odbiorców. Nowa usługa stremingowa uzyskała już poparcie wielu znanych artystów w tym: Madonny, zespołu Coldplay, Rihanny czy Taylor Swift.

Spotify ma na całym świecie ok. 60 mln użytkowników, z czego 15 mln wykupiło płatną wersję serwisu pozwalającego słuchać muzyki z udostępnianych zbiorów. Głównym źródłem finansowania usługi są wyświetlane reklamy, które można wyłączyć wykupując abonament.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze