Informacje

Prof. Elżbieta Mączyńska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 30 maja 2015, 10:44

    Aktualizacja: 30 maja 2015, 15:03

  • 3
  • Powiększ tekst

Profesor Elżbieta Mączyńska została ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego - poinformowano w piątek w komunikacie PTE. Wiceprezesami zostali: prof. Bogusław Fiedor i prof. Bogdan Ślusarz. Prof. Mączyńska jest przewodniczącą rady programowej miesięcznika "Gazeta Bankowa"

Wyboru dokonali delegaci na XXI Zjazd Krajowy PTE, który odbywał się w czwartek i piątek w Warszawie.

"Jedną z aktywności PTE będzie prezentowanie opinii i stanowisk, dotyczących aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz perspektyw rozwoju kraju. PTE nadal organizować będzie debaty i dyskusje na temat ważnych i aktualnych dla Polski problemów gospodarczych i społecznych z uwzględnieniem różnych nurtów szkół ekonomicznych" - napisano w uchwale programowej Zjazdu.

Prof. Mączyńska jest profesorem nauk ekonomicznych, kierownikiem Zakładu Badań nad Bankructwami Przedsiębiorstw Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH, pracownikiem naukowym INE PAN. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na analizie ekonomicznej, finansach i wycenie przedsiębiorstw, w tym nieruchomości.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zrzesza ok. 2 tysięcy członków, wśród nich renomowane postaci świata ekonomii, pracowników nauki, a także studentów kierunków ekonomicznych oraz wszystkich, którym z racji pełnionych funkcji ta tematyka jest bliska. PTE ma 24 oddziały terenowe w całej Polsce.

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze