Informacje

fot. Facebook
fot. Facebook

Znamy treść audytu w Kancelarii Prezydenta: Znikające meble i sprzęt

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • 19 listopada 2015
  • 15:03
  • 0
  • Tagi: audyt gospodarka Kancelaria Prezydenta RP polityka
  • Powiększ tekst

Na stronach Kancelarii Prezydenta opublikowano zapowiadany od kilku tygodni raport otwarcia - audyt tego, co zastano po czasach pięcioletniej prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Diagnoza została przeprowadzona w głównych obszarach: zarządczym, kadrowym, w tym budowy kompetencji własnych zasobów, finansowym. Prace podjęte w ramach Raportu otwarcia miały na celu ustalenie stanu faktycznego zasobów, za które przejął odpowiedzialność nowy Szef Kancelarii oraz identyfikację zainicjowanych przed dniem 6 sierpnia 2015 roku zdarzeń i działań, w sposób istotny wpływających na funkcjonowanie nowego Kierownictwa Kancelarii Prezydenta — czytamy.

Treść audytu dostępna jest tutaj na stronie Kancelarii Prezydenta.

Raport liczy ponad 40 stron i zawiera mocno szokujące, kontrowersyjne i zastanawiające zestawienia.

Prezydencki minister Andrzej Dera mówił na konferencji prasowej w Sejmie o dużej skali nieprawidłowości, jaką prezentuje wspomniany audyt.

To, co się rzuca w oczy to brak szacunku dla pieniędzy publicznych. Brak planowania, chaos w zarządzaniu i wydawanie lekką ręką ogromnej ilości publicznych pieniędzy. Jest szereg przykładów tych rażących nieprawidłowości. Dla mnie najbardziej rażące przykłady to likwidacja 1246 składników majątkowych należących do Kancelarii na kwotę ponad miliona złotych - tylko w tym roku. Na przestrzeni ostatnich 7 lat w Kancelarii zlikwidowano 150 składników na kwotę 61 tysięcy. Jak należy nazwać coś takiego?!

Komentarze