Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Jakie bezrobocie w 2016 roku?

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 2 lutego 2016, 08:55

  • 0
  • Powiększ tekst

Rok 2016 będzie przełomowy dla polskiego rynku pracy i upłynie pod znakiem kontynuacji trendów, które obserwowaliśmy w ubiegłym roku – m.in. wyraźnego spadku poziomu bezrobocia. Jak powiedział Andrzej Kubisiak z Grupy Work Service, spodziewana stopa bezrobocia dla całego kraju pod koniec 2016 roku wyniesie średnio 9,1%. Bardzo wiele branż otwiera się na nowe rekrutacje, pojawia się duża ilość ofert pracy na rynku, co znacznie wpłynie na pozycję negocjacyjną potencjalnych kandydatów na rynku pracy i poprawę jakości zatrudnienia.

– Branżą, która zgłasza największa zapotrzebowanie na pracowników, jest IT. Dla wielu studentów i absolwentów uczelni wyższych otwiera się duża liczba rekrutacji w centrach usług BPO i SSC. Obserwujemy również znaczną liczbę ofert pracy na podstawowych stanowiskach w branży motoryzacyjnej, logistycznej i całym sektorze produkcyjnym. Ze względu na inaugurację dużej ilości inwestycji finansowanych z nowej perspektywy UE, rok 2016 powinien być przełomowy również dla sektora budowlanego, co powinno przełożyć się na wzrost zatrudnienia. Warto zaznaczyć, że Polska – jeśli chodzi o warunki na rynku pracy – wypada bardzo optymistycznie na tle innych krajów Unii Europejskiej. Bezrobocie w naszym kraju jest znacznie niższe niż średnia na całym rynku UE, a stabilny wzrost gospodarczy i jego silne podstawy generują dobry klimat na rynku i nowe miejsca pracy – zauważa Kubisiak.

Work Service jest największą w Polsce firmą HR świadczącą usługi w zakresie doradztwa personalnego oraz restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym.

eNewsroom/ as/

Powiązane tematy

Komentarze