Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Airbus: Brexit zaszkodzi naszej obecności w Wielkiej Brytanii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 24 lutego 2016, 10:54

  • 1
  • Powiększ tekst

Szef koncernu lotniczo-zbrojeniowego Airbus Group Tom Enders powiedział dzisiaj, że ewentualna decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE (tzw. Brexit), podjęta przez Brytyjczyków w referendum w czerwcu, nie przysłużyłaby się działalności jego firmy w tym kraju.

"Jeśli Wielka Brytania wyjdzie (z UE), nie wyobrażam sobie, by miało to pozytywne skutki dla naszej konkurencyjności w tym kraju" - oświadczył Enders podczas konferencji prasowej, poświęconej rocznym wynikom finansowym koncernu.

Airbus, który w Wielkiej Brytanii buduje skrzydła do odrzutowych samolotów pasażerskich i zatrudnia 16 tys. osób, poinformował, że decyzja o wyjściu z UE pod znakiem zapytania postawiłaby długoterminowe plany inwestycyjne koncernu w tym kraju.

Wcześniej w środę przeciw Brexitowi opowiedziało się na łamach dziennika "Daily Telegraph" kilkunastu najwyższych rangą byłych dowódców brytyjskich sił zbrojnych. Wielka Brytania powinna pozostać w UE, by bronić się przed poważnymi zagrożeniami dla swego bezpieczeństwa, "od niestabilności na Bliskim Wschodzie i rozwoju Państwa Islamskiego, po odradzający się rosyjski nacjonalizm i jego agresję".

Premier David Cameron ogłosił w sobotę, po zawarciu na szczycie w Brukseli porozumienia na temat zmiany zasad członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, że referendum w sprawie pozostania w Unii odbędzie się 23 czerwca. We wtorek szef rządu rozpoczął podróż po kraju, podczas której będzie namawiał Brytyjczyków do zagłosowania za pozostaniem we Wspólnocie.

PAP/ as/

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze