Informacje

110 urodziny SGH – najstarszej uczelni ekonomicznej w Polsce

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 12 kwietnia 2016, 13:13

  • 0
  • Powiększ tekst

Szkoła Główna Handlowa, najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, funkcjonuje już od 110 lat. Na jutro władze uczelni zaplanowały uroczyste obchody tej rocznicy.

Już jutro w auli głównej w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu SGH z okazji Święta Szkoły. Uroczystość pod przewodnictwem prof. Tomasza Szapiro będzie punktem kulminacyjnym obchodów 110-lecia uczelni.

Wykład jubileuszowy „Tradycje SGH – odwaga przywództwa” wygłosi prof. dr hab. Wojciech Morawski. Udział w wydarzeniu zapowiedział Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Wśród gości będą m.in władze partnerskich uczelni z Europy Środkowej i Stanów Zjednoczonych.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, założona w 1906 roku jako Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego, jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce, a zarazem jednym z wiodących uniwersytetów ekonomicznych w Europie.

Obecnie na SGH kształci się ponad 15 000 studentów, w tym 7200 na studiach stacjonarnych. Co roku mury uczelni opuszcza ponad 2 tysiące nowych absolwentów. Statystycznie co trzeci ekonomista w Polsce w XX w. był absolwentem SGH.

Powiązane tematy

Komentarze