Informacje

fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons

Wielkie zakupy słynnego boksera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 18 kwietnia 2016, 09:04

  • 0
  • Powiększ tekst

Słynny bokser Floyd Mayweather Jr. pochwalił się na jednym z portali społecznościowych wycieczką do Paryża w towarzystwie córki. Oprócz fotografii z najbardziej znanych miejsc ze stolicy Francji przywiózł cztery luksusowe torby podróżne za... 400 tys. dolarów.

Torby zostały wykonane ze skóry krokodyla. 39-letni były pięściarz, który karierę zakończył we wrześniu, znany jest z zamiłowania do dóbr materialnych najwyższej klasy oraz szastania pieniędzmi.

Jego flota samochodów i prywatny samolot warte są ponad 50 mln dolarów. Kilka miesięcy temu nabył dla siebie zegarek Hublota wysadzany diamentami za 1,1 miliona dol., a dla 16-letniego syna samochód o wartości około 50 tys. dolarów.

Mayweather Jr. był niepokonany na zawodowym ringu i odniósł 49 zwycięstw. W ostatnim pojedynku w Las Vegas wygrał jednogłośnie na punkty z rodakiem Andre Berto i obronił tytuły mistrza świata federacji WBC oraz WBA w kategorii półśredniej. Za tę walkę otrzymał 32 mln dolarów, ale w maju, w pojedynku okrzykniętym "walką stulecia", gdy pokonał na punkty inną gwiazdę zawodowych ringów Filipińczyka Manny'ego Pacquiao, jego konto wzbogaciło się o ponad 250 mln dolarów.

Z identycznym bilansem zwycięstw na ringu, ale z o wiele mniej imponującym stanem konta bankowego, kończył karierę legendarny Rocky Marciano, niepokonany w latach 1946-55 czempion wagi ciężkiej, który zginął w katastrofie lotniczej w 1969 roku.

PAP/ as/

Powiązane tematy

Komentarze