Informacje

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Polska firma wyprodukuje samochody dla strażaków z Danii

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 28 kwietnia 2016, 14:41

    Aktualizacja: 28 kwietnia 2016, 14:44

  • 3
  • Powiększ tekst

7 nowych pojazdów specjalnych, wyprodukowanych przez firmę WISS z Bielska-Białej, trafi do duńskiej straży pożarnej. W sumie w latach 2013-2016, polski producent dostarczył Duńczykom 50 samochodów za kwotę blisko 7,5 mln euro.

W ramach umowy, firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych zaopatrzy strażaków w dwa typy pojazdów ratowniczo-gaśniczych, spełniających wysokie wymagania duńskiej straży. Samochody zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt i zawieszenie pneumatyczne, a dla komfortu jazdy, w kabinie zainstalowano dodatkowy system ogrzewania i chłodzenia.

– Od 2013 roku dostarczyliśmy naszym zachodnim partnerom 50 pojazdów specjalnych za 7,5 mln euro – mówi Mariusz Rosa, prezes WISS.

Dania to nie jedyny europejski kraj, który wybrał maszyny bielskiego producenta. Firma WISS dostarcza swoje pojazdy m.in. do Islandii, Belgii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację. W sumie przedsiębiorstwo zdobyło kontrakty na kwotę ponad 127 mln euro. W kwietniu firma WISS została wyróżniona tytułem Orły Eksportu.

Czytaj też: W tej branży wyprzedziliśmy Niemców i jesteśmy największym eksporterem w Europie!

Powiązane tematy

Komentarze