Informacje

Polskie auta dla Norwegów

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 3 października 2016, 13:47

  • 0
  • Powiększ tekst

Cztery pojazdy specjalne, wyprodukowane przez bielską firmę WISS, trafiły do norweskiej straży pożarnej. Firma nie ujawnia szczegółów finansowych kontraktu.

Polska firma WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wykonała i dostarczyła zagranicznym kontrahentom cztery samochody specjalne szybkiego reagowania, zbudowane na podwoziu Mercedesa-Benz Vito. Samochody powstały w kooperacji z niemiecką firmą produkcyjną Thoma, która od zeszłego roku wchodzi w skład Grupy WISS. Pojazdy wyposażone zostały m.in w agregat wysokociśnieniowy ze stulitrowym zbiornikiem wody, podstawowy sprzęt ratowniczo gaśniczy i podstawową armaturę wodną. Na wyposażeniu znalazły się również wentylator oddymiający, kamera termowizyjna oraz system ostrzegawczy Federal. Na wysuwanej ścianie sprzętowej zostały natomiast zamontowane urządzenia hydrauliczne.

WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych, jest jednym z wiodących producentów pojazdów specjalnych w Europie. Produkty bielskiej firmy trafiają do odbiorców na całym świecie. Do tej pory z polskich aut korzystają m.in. strażacy w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Maroku, w Czechach i na Słowacji.

Thoma WISS GmbH to niemiecka firma produkcyjna działająca od 1987 roku, która stała się częścią Grupy WISS w maju 2015r. Na początku swojej działalności Thoma prowadziła naprawę samochodów pożarniczych, żeby później przejść także do produkcji pojazdów ratowniczo - gaśniczych i specjalnych. Obecnie Thoma, to znany niemiecki producent samochodów pożarniczych.

WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych Firma „Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych" powstała w 1988 roku. Od samego początku istnienia zajmuje się produkcją samochodów specjalnych, dzięki czemu stała się liderem na rynku polskim, a także wiodącym kontrahentem na rynkach zagranicznych. Firma już od ponad 20 lat rozwija się w dynamicznym tempie, dzięki czemu aktualnie stanowi jedynie jednego z członków GRUPY WISS, w skład której wchodzi także szwedzka firma Ruberg AB, produkująca pompy pożarnicze z brązu, F.M. "BUMAR - KOSZALIN", będąca największym w Polsce producentem podnośników pożarniczych, a także THOMA WISS - niemiecki producent samochodów specjalnych. Obecnie WISS jest nowoczesną firmą z bogatymi tradycjami, która zatrudnia ponad 1000 wykwalifikowanych pracowników, a jej głównym celem jest zadowolenie klientów, dbających o bezpieczeństwo ludzi.

Powiązane tematy

Komentarze