Informacje

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Polska firma dostarczy greckiej straży pożarnej kolejne pojazdy. Łącznie za 40 mln euro

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 27 lipca 2016, 13:24

  • Powiększ tekst

Polska firma WISS - Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej, dostarczy greckiej straży pożarnej specjalistyczne samochody do ratowania w tunelach. To kolejny kontrakt polskiej firmy, łącznie sprzedała Grekom pojazdy już za 40 mln euro.

Pierwsze pojazdy WISS trafiły do greckiej straży pożarnej 8 lat temu. Do tej pory były to różnego typu pojazdy: ratowniczo-gaśnicze, ratowniczo-gaśnicze z funkcją techniczną, ciężkie samochody gaśnicze oraz lotniskowe. Jak informuje Mariusz Rosa, prezes firmy WISS, we wrześniu bieżącego roku będą dostarczone kolejne specjalistyczne samochody do ratowania w tunelach:

– Samochody te będą wyposażone w zbiorniki wody o pojemności 3000 litrów oraz zbiornik piany o pojemności 500 l – wyjaśnia Mariusz Rosa.

Prezes dodał, że firma współpracuje z Grekami od ośmiu lat. Wyeksportowała tam 90 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wartość umów, łącznie z obecnie dostarczanymi pojazdami, przekroczyła już 40 mln euro.

Jak podały służby prasowe WISS dotychczas grecka straż pożarna otrzymała już m.in. pięć ciężkich i 43 średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze na bazie Iveco, pięć wozów Scania, które dodatkowo zostały wyposażone w żuraw, a także 20 samochodów pożarniczych dla lotnisk.

Firma WISS jest największym polskim producentem samochodów specjalnych.Dostarcza swoje pojazdy również m.in. do Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację.

/inf. prasowa /PAP

Czytaj także: Coraz więcej krajów chce kupować polską żywność

Powiązane tematy

Zapraszamy do komentowania artykułów w mediach społecznościowych