Informacje

Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący ChRL Xi Jinping na uroczystości powitania  "China Railway Express", fot. PAP/Marcin Obara (6)
Prezydent Andrzej Duda i przewodniczący ChRL Xi Jinping na uroczystości powitania "China Railway Express", fot. PAP/Marcin Obara (6)

ZAMIAST SŁÓW "China Railway Express" przyjechał do Warszawy

Zamiast słów

Zamiast słów

Bo obraz jest bardziej wymowny od słów.

  • Opublikowano: 20 czerwca 2016, 20:55

    Aktualizacja: 21 czerwca 2016, 09:19

  • 1
  • Powiększ tekst

Pociąg towarowy z Chin do Polski - po raz pierwszy opatrzony logo "China Railway Express" - po 12 dniach podróży wjechał na terminal PKP Cargo w Warszawie. W liczącym 22 wagonów składzie przyjechały części samochodowe i elektronika z Chin.

tytuł

W poniedziałek w uroczystości przyjęcia pociągu wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz przewodniczący ChRL Xi Jinping wraz z delegacją.

tytuł

Pociąg "China Railway Express" wyruszył do Polski 8 czerwca br. z dworca kolejowego w Chengdu, stolicy chińskiej prowincji Syczuan. Transport ten ma symbolizować otwarcie Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli chińskiej koncepcji nowej drogi handlowej łączącej Azję z Europą.

tytuł

"Polska jest bramą Europy, przez którą przejeżdżają pociągi Chiny-Europa. Dzięki regularnym połączeniom chińsko-polska współpraca staje się jeszcze bardziej dynamiczna i przyczyni się do rozwoju strategicznego partnerstwa miedzy obu krajami. Zachęcamy Polskę do zwiększenia eksportu towarów do Chin, wykorzystując China Railway Express" - mówił przewodniczący Państwowej Komisji Rozwoju i Reform Xu Shaoshi.

tytuł

"Jesteśmy zdeterminowani wykorzystać potencjał transportowy Polski, która jest przyjazną bramą na tradycyjnych euro-azjatyckich szlakach handlowych i transportowych. Już dziś z Polski do Chin i z Chin do Polski regularnie kursują pociągi kontenerowe" - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

tytuł

PAP, sek

Powiązane tematy

Komentarze