Informacje

Wielowirnikowa platforma pionowego startu i lądowania typu Atrax, produkowana przez PGZ i ITWL, fot. www.itwl.pl
Wielowirnikowa platforma pionowego startu i lądowania typu Atrax, produkowana przez PGZ i ITWL, fot. www.itwl.pl

PGZ: poligonowy pokaz możliwości bezzałogowych systemów powietrznych

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 26 lipca 2016, 23:18

  • 0
  • Powiększ tekst

18 lipca na terenie Ośrodka Badań Dynamicznych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Drawsku Pomorskim odbył się pokaz Systemów Bezzałogowych Statków Powietrznych, będących w ofercie Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA – podano w komunikacie prasowym PGZ.

Pokaz zorganizowano we współpracy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 S.A., Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych, firmą Eurotech Sp. z o.o. oraz gospodarzami ośrodka. Celem zrealizowanego dla przedstawicieli MON przedsięwzięcia była prezentacja szerokiej gamy produktów lotnictwa bezzałogowego, rozwijanych w spółkach Grupy Kapitałowej PGZ i instytucjach współpracujących. Pokaz odbył się zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, będąc pierwszą inicjatywą tego typu.

Wśród zaprezentowanych platform lotniczych znalazł się m.in. system E-310, rozwijany przez Konsorcjum PGZ oraz strategicznego podwykonawcę Eurotech, aparaty MJ-7 Szogun oraz wielowirnikowa platforma pionowego startu i lądowania typu Atrax M, produkowana przez PGZ i ITWL. Wszystkie platformy sterowane były za pomocą wspólnej Naziemnej Stacji Kontroli. PGZ S.A., konsekwentnie wdrażając przyjętą strategię, dysponuje odpowiednimi kompetencjami w dziedzinie o największym potencjale rynkowym, za jaką należy uważać BSP. Dzięki temu PGZ S.A. może znacznie rozszerzyć swoją ofertę dla Ministerstwa Obrony Narodowej. - czytamy w komunikacie konsorcjum.

Sek

Powiązane tematy

Komentarze