Informacje

fot. Anna Maria Pawlak-Kuliga
fot. Anna Maria Pawlak-Kuliga

Ikea będzie sprzedawać swoje produkty przez internet. I ma nową prezes

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 9 sierpnia 2016, 13:12

    Aktualizacja: 9 sierpnia 2016, 13:32

  • 1
  • Powiększ tekst

Popularna szwedzka sieć ma w Polsce nową prezes. Została nią Anna Pawlak-Kuliga, która zdążyła już zapowiedzieć, że w najbliższych miesiącach Ikea uruchomi sprzedaż internetową.

– W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 r. sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać Ikea w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet – zapowiedziała Anna Pawlak-Kuliga, nowa prezes polskiego oddziału Ikei.

Pawlak-Kuliga na tym stanowisku już we wrześniu zastąpi Evelyn Higler, z którą współpracowała przez zdecydowaną większość swojej kariery w sieci. Zaczynała osiem lat temu w jednym ze sklepów w Londynie, gdzie pełniła funkcję nawigatora biznesu. W 2012 roku wróciła do Polski, gdzie objęła funkcję członka zarządu, a rok później – wiceprezes sieci.

Nowa prezes, która jest pierwszą Polką na tym stanowisku w historii Ikea Retail, zapowiedziała też, że zamierza kontynuować strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 roku – z obecnych ok. 3 miliardów złotych do 16 mld zł.

Na całym świecie Ikea ma 328 sklepów w 28 krajach, w tym 9 sklepów w Polsce. 19 proc. globalnej produkcji pochodzi z naszego kraju.

/dlahandlu.pl

>> Czytaj również: Lewicowe media krytykują pomysły gospodarcze Donalda Trumpa

Wiadomości Google

Kliknij Obserwuj i bądź na bieżąco!

Powiązane tematy

Komentarze