Informacje

Gospodarczy puls Europy - dodatek specjalny do wydania „wSieci” z okazji Forum Ekonomicznego w Krynicy

Sieci

Sieci

Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce

  • Opublikowano: 4 września 2016, 15:05

    Aktualizacja: 4 września 2016, 15:12

  • 0
  • Powiększ tekst

Już 6 września rozpocznie się XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Specjalnie na tę okazję redakcja tygodnika „wSieci” wraz z dziennikarzami miesięcznika „Gazeta Bankowa” przygotowała dla czytelników solidną porcję wiedzy z dziedziny gospodarki.

Dodatek otwiera list premier Beaty Szydło, w którym zwraca się do polskich przedsiębiorców podkreślając jak ważni są oni dla naszej gospodarki. „Jednym z najważniejszych założeń, na jakich opierają się, często niełatwe, reformy gospodarczo-społeczne podejmowane przez mój rząd, jest wielokrotnie podnoszony w debacie z przedsiębiorcami patriotyzm gospodarczy. Ten z kolei wiąże się z tworzeniem dogodnych warunków do gospodarowania i rozwijania swojego biznesu, nie tylko dla wielkich narodowych podmiotów, ale przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw” – pisze Prezes Rady Ministrów.

Z dodatkowych stron dowiemy się również jaka przyszłość czeka Ministerstwo Skarbu Państwa i podlegające mu spółki, a także o metodach pracy ministra Dawida Jackiewicza z którym rozmawia Maciej Wośko. „Po pierwsze – konieczne jest powszechne przekonanie, że kapitał ma narodowość. Z tego twierdzenia wypływać musi naczelne zadanie ochrony własnego, polskiego kapitału w spółkach, zwłaszcza jeśli chodzi o obszary strategiczne dla bezpieczeństwa państwa. Dlatego właśnie m.in. uzupełniliśmy ustawę o kontroli niektórych inwestycji, co dało podstawę do stworzenia listy podmiotów wymagających szczególnej ochrony” – tłumaczy minister.

Nie zabraknie też pozytywnych informacji na temat długo oczekiwanych zmian w dostępie do urzędów. Minister cyfryzacji Anna Streżyńska w rozmowie z Wojciechem Surmaczem opowiada o tym jakie ułatwienia planuje dla obywateli: „Obywatel przede wszystkim chce, by go nie bolała głowa, gdy ma załatwić sprawę urzędową przez internet. Chce, by to było proste. Jest już przyzwyczajony, że tak jest w banku. Zrobienie przelewu nie jest tam trudne. Klik i po sprawie”.

Ponadto w dodatku znajdziemy także informacje m.in. z sektora finansów, infrastruktury czy energetyki oraz wypowiedzi liderów polskiej gospodarki. Przeczytamy również o wielu planowanych reformach, kierunkach rozwoju, które obierają polskie przedsiębiorstwa, a także o najnowszych trendach na poszczególnych rynkach.

Nowe wydanie tygodnika „wSieci”, tym razem w objętości 148 stron, w sprzedaży już od 5 sierpnia. Także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

tytuł

Powiązane tematy

Komentarze