Informacje

www.sxc.hu
www.sxc.hu

Związek Firm Deweloperskich wybrał bankowego lidera

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 16 września 2016, 14:41

    Aktualizacja: 16 września 2016, 14:43

  • 0
  • Powiększ tekst

W XI edycji Rankingu Banków Polskiego Związku Firm Deweloperskich po raz czwarty z rzędu najwyższą pozycję zajął Getin Noble Bank, który został doceniony za szybkość, zgodność ze wstępnymi warunkami, elastyczność oraz współpracę z deweloperem. Na drugiej pozycji znalazł się mBank, a trzecią lokatę zajął BPS.

Pierwszą lokatę, zdobytą po raz czwarty z rzędu przez Getin Noble Bank skomentowała Iwona Załuska, Prezes Zarządu Upper Finance Consulting: - Getin Noble Bank jest zdecydowanym faworytem od kilku lat. Specjalizuje się w finansowaniu dużych przedsięwzięć realizowanych w dużych metropoliach, gwarantujących wysoką stopę zwrotu z inwestycji. Dlatego tegoroczny werdykt nie jest niespodzianką. Deweloperzy doceniają bank za elastyczność i doświadczenie we współpracy z branżą.

Drugie miejsce zajął mBank, na trzecim natomiast uplasował się Bank Polskiej Spółdzielczości, który przed rokiem był poza podium.

Podczas uroczystości wręczenia nagród honorowy prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich Zbigniew Wojciech Okoński podkreślał: - Branża deweloperska nie mogłaby istnieć, gdyby nie finansowanie, które pozyskujemy skutecznie z instytucji finansowych, z banków. Postanowiliśmy kilkanaście lat temu, że wyrazem znaczenia, tego, że firmy deweloperskie obdarzają system finansowania zaufaniem, będzie stworzenie konkursu dotyczącego jakości obsługi przyznawania tego finansowania. Nie wybudujemy niczego, jeżeli nie będziemy mieli na to pieniędzy – dodał. Prezes PZFD powiedział również, że jest przekonany o wielkim znaczeniu utrzymywania dobrego dialogu i wymiany wzajemnych opinii pomiędzy deweloperami a bankami.

Podczas uroczystości przedstawiciele PZFD zaprezentowali dane, z których wynikało, że Getin był bankiem, których firmom deweloperskim najchętniej udzielał kredytów. Bankiem, który z kolei najczęściej odmawiał takich kredytów był Pekao SA, choć bank ten zarazem był najlepszy pod względem warunków oferowanych umów kredytowych. Polski Związek Firm Deweloperskich jest ogólnopolską organizacją działającą na rynku od 14 lat, zrzeszającą ponad 140 deweloperów w Polsce.

Powiązane tematy

Komentarze