Informacje

fot. materiały prasowe Ghelamco (3)
fot. materiały prasowe Ghelamco (3)

Biurowiec Warsaw Spire nagrodzony prestiżową nagrodą IPA 2016

Zespół wGospodarce

Zespół wGospodarce

Portal informacji i opinii o stanie gospodarki

  • Opublikowano: 5 listopada 2016, 15:41

    Aktualizacja: 5 listopada 2016, 15:42

  • 1
  • Powiększ tekst

Warsaw Spire jest doceniany nie tylko w Polsce – flagowy projekt Ghelamco właśnie zdobył nagrodę „Highly Commended Commercial High-rise Development Poland” w prestiżowym konkursie International Property Awards 2016. Nagrody zostały wręczone podczas prestiżowej gali w Londynie.

International Property Awards (IPA) to międzynarodowy konkurs, w którym nagradzane są najważniejsze i najbardziej spektakularne osiągnięcia w branży nieruchomości. Nad przebiegiem konkursu czuwa międzynarodowe jury złożone z ekspertów związanych z rynkiem nieruchomości. Warsaw Spire – najnowszy projekt Ghelamco Poland zrealizowany przy Rondzie Daszyńskiego, otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Highly Commended Commercial High-rise Development Poland”. Międzynarodowe jury doceniło warszawską iglicę nie tylko za spektakularną realizację, ale także za jej innowacyjne rozwiązania w ramach aranżacji przestrzeni wokół projektu.

Warsaw Spire to pionierska inwestycja na polskim rynku biurowym, która na nowo zdefiniowała centrum biznesowe Warszawy i poszerzyła je o rejon ronda Daszyńskiego. Jest najwyższy (220 m) i największy – nie ma mu równych w całym kraju. Kompleks Warsaw Spire tworzą łącznie trzy budynki: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy i dwa 15-kondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni 109 tys. mkw.

Kompleks biurowy Ghelamco zapoczątkował dynamiczny rozwój inwestycji w tej części miasta i diametralnie zmienił oblicze Woli. Warsaw Spire wykreował tym samym nową prestiżową lokalizacje dla wymagających polskich i międzynarodowych najemców. Warsaw Spire to także symbol zmian jakie zaszły w Polsce w ciągu ostatnich dekad i ikona nowoczesnej, rozwijającej się Warszawy.

tytuł

Warsaw Spire ma także coś, czego nie zaoferował dotąd żaden inny projekt komercyjny – zamiast zamkniętego parkingu, deweloper urządził wokół budynków przestrzeń publiczną dostępną dla wszystkich mieszkańców miasta, turystów i najemców. Plac Europejski to zupełnie nowe miejsce na mapie Warszawy. Otwarty dla wszystkich, z fontannami, drzewami, restauracjami i miejscem dla kultury i sztuki.

Warsaw Spire odniósł także wielki sukces komercyjny – dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań i technologii inwestycja jest wynajęta na poziomie około 95%. Warsaw Spire oferuje miejsce pracy dla około 8000 osób. Na swoją siedzibę wybrały go już tak znamienite firmy i instytucje, jak: Adecco Poland, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, BNP Paribas Securities Services, Calypso, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Compare King, Daftcode, Eleven Sports Network, Frontex, Ghelamco Poland, JLL, MasterCard, Samsung oraz The Heart Warsaw – pierwsze zlokalizowane w Polsce europejskie centrum współpracy korporacji i startupów.

tytuł

Nagroda dla Warsaw Spire to już druga statuetka przyznana firmie Ghelamco w konkursie International Property Awards (IPA) za zrealizowane w Polsce projekty. Pierwszą nagrodę belgijski deweloper otrzymał w 2012 r. za prestiżowy projekt Senator przy ul. Bielańskiej w Warszawie.

Oprac. Sek

Powiązane tematy

Komentarze